GENÇLER BU YARIŞMADA DEDELERİNİ ANLATIYOR

Lider Eğitim Kültür ve Sanat Gençlik Kulübü Derneği tarafından “Çanakkale Cephesi’ne Bugünden Mektup” konulu yarışma düzenleniyor.

Yurtiçi ve yurtdışından 11-20 yaş aralığında herkesin başvurabileceği “Çanakkale Cephesi’ne Bugünden Mektup” yarışmasına son başvuru tarihi 6 Mart 2015 olarak açıklandı.

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 100'üncü yılı münasebetiyle başlatılan mektup yarışması gençler arasında büyük ilgi görüyor.

Yarışmaya gönderilen mektuplar için yapılacak değerlendirme sonucu başarılı görülen katılımcıların ödüllendirileceği belirtildi.

ÇANAKKALE’Yİ YAŞAYAN FEDAKÂR DEDELERİMİZİ ANLATACAĞIZ

Yarışmaya katılan lise 3 öğrencisi Rıdvan Ay, şehitlere mektup yazarak o günleri canakkalemektubuanlamaya çalıştıklarını ifade ederek, "Dedelerimizin bu vatan için yaptığı fedakârlıkları kavrayarak biz de bu vatan için en iyi şekilde onları anlamaya ve anlatmaya çalışacağız. Ecdadımıza mektup yazmak için düzenlenen bu etkinlik bizi çok duygulandırdı” dedi.

Lider Eğitim Kültür ve Sanat Gençlik Kulübü Derneği tarafından yapılan açıklamada, “ ‘Çanakkale Cephesi’ne Bugünden Mektup’ konulu yarışmanın sonuçları 15 Mart 2015 günü derneğin internet sitesi www.lider.org.tr üzerinden açıklanacak.

Yapılacak değerlendirme sonucu başarılı görülen katılımcıların ödülleri 16 Mart 2015 günü Lider Eğitim Kültür Sanat ve Gençlik Kulübü Derneği’nin düzenleyeceği ‘Çanakkale Anma Programında’ takdim edileceği belirtildi.

Yarışmanın kuralları ve ayrıntılı bilgi için www.lider.org.tr adresini tıklayabilirsiniz.

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle