EZAN DUASI ANLAMI, OKUNUŞU VE YAZILIŞI

Ezan okunduktan sonra okunacak dua nedir? Peygamber Efendimizin okuyana şefaat müjdesi verdiği ezandan sonra okunan dua hangisidir? Ezan duası nasıl okunur? İşte ezan bittikten sonra yapılacak dua.

Ezan duası Arapça yazılışı, okunuşu ve anlamı...

EZAN DUASI ARAPÇA

Peygamber Efendimiz şöyle buyuruyor: “Her kim ezanı işittiğinde ardından;

derse kıyamet gününde benim şefaatim ona vâcib olur.” (Buhârî, Ezan, 8)

EZAN DUASI TÜRKÇE OKUNUŞU

"Allahumme Rebbe hazihi'd-da'veti't-tamme. Vesselatil kâimeti ati Muhammedenil vesilete vel fazilete ved-dereceter-refîate. vebashu makamen Mahmudenillezi veadteh. İnneke lâ tuhlifu'l-mîâd." (Buhârî, Ezan, 8)

EZAN DUASI ANLAMI

"Ey bu tam davetin ve kılınmak üzere olan bu namazın Rabbi olan Allah’ım! Muhammed’e vesileyi, fazileti ihsan et. Bir de kendisine va’d ettiğin Makam-ı Mahmûd’u verip oraya ulaştır, muhakkak ki Sen vaadinden dönmezsin."

EZAN DUASI DİNLE (FATİK ÇOLLAK EZAN DUASI)

EZAN SÖZLERİ VE ANLAMI

SELÂ SÖZLERİ VE ANLAMI

EZAN DUASI OKUMANIN FAZİLETİ

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

  • Selamunaleykum, lutfen burdaki ezan duasinin Arapca versiyonunu duzeltirmisiniz, eksik var sanki. Allah sonsuz razi olsun, emeklerinize, ellerinize saglik.

    • İlginiz için teşekkür ederiz. Gerekli düzenleme yapılmıştır.

    ALLAH (cc) aklı ve fikri yerinde olan bütün insanlar için muhakeme etme yeteneği vermiştir. Sen duanı oku eksik ya yanlış dahi olsa. O'ki alemlerin yaratıcısı olan ALLAH senin bu dua'yı Ezanı şerif için yürekden gelerek okuduğunu bilecek kudret'e sahipdir. İnşallah'da sevabınıda verecektir.Amin

    Ezan duasının bir çok cami ve mescitte müezzinlik yapanlar tarafından değişik şekilde okunduğuna şahit oluyorum. Duaya ekleme ya da çıkarma yapıyorlar.

Yorum Ekle