Hüdayi Vakfı'nın Burkina Faso'daki Camisi Açılıyor

Afrika'daki hizmetleriyle, bölgenin gelişmesine ve bölge insanının daha insancıl koşullarda yaşamasına katkı sağlayan Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı, hizmetlerine bir yenisini daha eklemek üzere. Burkina Faso'da uzun süredir inşaatı devam eden 'İstanbul Camii' yakında ibadete açılıyor.

HÜDAYİ VAKFI ÇALIŞIYOR

Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı, yaklaşık 2005-2006 yıllarından beri Afrika ile özellikle de Burkina Faso ile yakından ilgileniyor; oradaki Müslümanlara “partner kuruluşlar vasıtasıyla” birçok alanda destek olmaya çalışıyor.

Bunların başında İnsanî Yardım çalışmaları (kurban faaliyetleri, erzak ve elbise dağıtımı, iftar programları), eğitim ve dini hizmetler kapsamında cami ve okul (imam hatip lisesi) inşası geliyor.

1

BURKİNA FASO'DA İSTANBUL CAMİİ AÇILIYOR

İşte son olarak, Hüdayi Vakfı'nın Burkina Faso’daki partner kuruluşu FOSAPA (Afrika Halkına Dayanışma ve Yardım Vakfı) ile birlikte gerçekleştirdiği “İstanbul Camii” inşaatı tamamlanmak üzere…

Cami ibadete açıldığında, ibadet kısmı 350 m2 ve son cemaat kısmı 500 m2’den oluşan toplamda 850 m2’lik nezih bir ibadet mekânına kavuşulacak. Bu yılın sonuna (takriben Aralık 2014) tamamlanması planlanan İstanbul Camii'nin hat ve tezhipleri, Türkiye’den giden özel, işinin ehli profesyonel bir ekip tarafından sürdürülüyor.

İNŞAAT VE YARDIM KABULLERİ DEVAM EDİYOR

3

Vakıf yetkilileri, İstanbul Camii’nin birkaç ay sonra açılacağını bildirdi. İnşaatı devam eden camiye katkıda bulunmak isteyenler, vakfın banka hesaplarına resmî web adresinden ulaşabilir.

Hüdayi Vakfı'nın web sitesine aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz;

www.hüdayivakfı.org

 

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle