“HÜDÂYİ BÜLTENİ” 6. SAYISI ÇIKTI

Aziz Mahmud Hüdâyi Vakfı yardım faaliyetlerinin anlatıldığı Hüdâyi Bülteni yayınlandı. Üç ayda bir yayınlanan Hüdâyi Bülteni’nin Ramazan özel sayısında  “Ramazan Berekettir” ana manşeti ile 3 aylar ve özellikle Ramazan ayında gerçekleştirilen yardım ve paylaşım hassasiyetinin öneminden bahsediliyor.

Bülten, Hüdayi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmed Hamdi Topbaş Bey’in bültenin içeriğinden ve gerçekleştirilen yardım ve paylaşım faaliyetlerinin öneminden bahsettiği makale ile başlıyor. Aşağıda makaleyi ve devamında tüm bülteni okuyabilirsiniz.

RAMAZAN BEREKETTİR

Recep ve Şaban aylarını bizlere mübarek kılan ve Rahmet ve Bereket mevsimi Ramazan ayına bir kez daha bizleri ulaştıran Rabbimiz’e hamd-ü senâlar olsun. Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa’ya salâtü selâm olsun.

Vakfımızın düzenli olarak çıkarmış olduğu Hüdâyi Bülteni’nin bu sayısındaki konusunu “Ramazan Berekettir” olarak belirledik. En başta tutacağımız oruçlar, kılacağımız teravihler, okuyacağımız mukabeleler, alkacağımız sahurlar, kuracağımız iftar sofraları ve zekat, fitre gibi yapacağımız her türlü hayru hasenatımızla bu bereketin tüm cihana yayılmasını yüce Rabbimizden niyaz ediyoruz.

Bizler Hüdâyi Vakfı olarak  başta gönül coğrafyamız olmak üzere dünyanın dört bir yanında mazlumların, yetimlerin ve öğrencilerin maddi ve manevi ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik başta eğitim olmak üzere basın-yayın, din hizmetleri ve insanî yardım ve sosyal hizmetler alanlarındaki faaliyetlerimize siz hayırsever kardeşlerimizin de destekleriyle devam ediyoruz.

“Üç Aylar İnfak Mevsiminde Yardımlarınız Bereketlensin” sloganıyla girdiğimiz mübarek üç aylarda insani yardım alanındaki çalışmalarımızı özellikle Suriye ve Somali’deki savaş ve kuraklık mağduru kardeşlerimiz için yoğunlaştırdık.

Gönüllerin şefkat, merhamet, infak gibi meziyetlerle dolduğu bu aylarda Yüce Rabbimizden, İslam dünyasındaki mağdur ve mazlum kardeşlerimizi sahil-i selamete çıkarmasını niyaz ediyor, siz değerli kardeşlerimizi de Ramazan’ın bereketini bu kardeşlerimizle paylaşmaya davet ediyoruz.

Ahmed H. TOPBAŞ

Yönetim Kurulu Başkanı

Hüdâyi Bülteni’nin tamamını okumak için tıklayınız.

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle