Cinsel Yönelim, Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Kimlik Karmaşası İle İlgili Dikkat Çeken Uyarılar ve Bizi Bekleyen Tehditler

Prof. Dr. Sefa Saygılı ve Psikiyatrist Dr. Mustafa Merter, çağımızın en önemli tehditlerinden biri haline gelen LGBT faaliyetleri, cinsel yönelim, cinsiyet kimliği ve cinsel kimlik karmaşası ile ilgili dikkat çeken uyarılarda bulunuyorlar. "Büyük bir tehlike ile karşı karşıyayız" diyen ve Dünya Çocuk ve Aile Koruma Platformu’nda önemli çalışmalara imza atan uzmanlardan genelde topluma özelde ise ailelere ciddi uyarılar...

LGBT hareketi sadece Türkiye değil tüm dünyada başta çocuk ve gençler olmak üzere toplumların tüm kesimleri için büyük bir tehdit haline geldi. Konuyla ilgili uzmanlardan gelen uyarılara göre eşcinsel eğilime sahip olan insan sayısında ciddi bir artış söz konusu. Hiç kuşkusuz bu artışta özgürlük maskesi altında faaliyetlerine hız kesmeden devam eden eşcinsel lobilerin katkısı çok büyük. Adeta toplumların ahlakını çökertme projesi haline gelen LGBT lobilerinin faaliyetleri ve aileler üzerine etkileriyle ilgili sabah.com.tr'ye konuşan Dünya Çocuk ve Aile Koruma Platformu Bilim Kurulu Üyesi uzmanlar uyardı: Tehlike çok büyük ve aklı başında olan herkesin bu tehditle mücadele etmesi gerekiyor.

Dünya ÇAKOP 2.Uluslararası Sempozyumu 12-13 Kasım tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi'nde ve online olarak gerçekleşiyor. 60 sivil toplum kuruluşunun bir araya gelmesi ile kurulan bir platform olan Dünya Çocuk ve Aile Koruma Platformu'nun amacı, aileyi ve neslimizi LGBT aktivitelerinin tehlikelerinden özellikle de çocukları ve gençleri korumak. Cinsiyetsizleştirmeye doğru sürüklenen veya farklı cinsel kimlik yönelimlerine itilen bireyleri bu yönelimlerden korumak için çalışmalar yapıyor.

"EŞCİNSELLİĞİN TEŞVİK EDİLMESİ DAHA BÜYÜK BİR PROJENİN PARÇASIDIR"

Eşcinselliğin özgürleştirilmesi adına atılan adımların, özgürlük adı altında yaşanan tüm gelişmelerin gençler ve aileler üzerindeki etkileriyle ilgili konuşan Psikiyatrist Dr. Mustafa Merter, "Eşcinsellik insanın fıtratına aykırı sapık bir davranıştır. Bu davranış insana psikolojik ve bedensel olarak zararlar verir. Eşcinselliğin teşvik edilmesi daha büyük bir projenin parçasıdır. Bir şekilde aile kurumunu çökertmek istiyor. Eşcinsellik bu işin alt piyonlarından bir tanesidir" dedi.

"DIŞARIDAN MANİPÜLE EDİLEN BİR SÜREÇ İLE KARŞI KARŞIYAYIZ"

Psikiyatrist Dr. Mustafa Merter, LGBT lobilerinin, kimi zaman siyasilerin de desteğini aldığının altını çizerek bu anlamda aileler için şu tavsiyelerde bulundu: Araştırmadıkları için işin gerçeğinin ne olduğunu bilmedikleri için sadece 2-3 oy daha fazla alabilmek adına kendi kendilerini sabote ediyorlar. Öyle bir artış var ki.. Bize yüzlerce insan, 9-10 yaşında gelen çocuklar var. O siyasiler var ya o siyasiler, bazı belediyeler vs.. Onların da kapısı çalınacak. O zaman bizden yardım isteyecekler. Çünkü sürekli bir artış var. Kız olmak isteyen erkekler, erkek olmak isteyen kızlar… Tetiklenen bir şey bu. Dışarıdan manipüle edilen bir süreç ile karşı karşıyayız.

Özgürlük maskesi altında eşcinsel olmayanların da yer yer desteklediği LGBT hareketi ve bu harekete olan aşırı ilgiyle ilgili dikkat çeken ifadeler kullanan Merter, "Bilmiyorlar. Tüm dünyada sürdürülen bir propaganda bu. Bu propaganda ile insanlar ne olup ne bittiğini bilmiyorlar. Araştırdıktan sonra gerçeği görecekler. Örnek vermek gerekirse, bir Müslüman sarhoşun düşmanı değildir. Alkolizmin düşmanıdır. Bu incelikleri anlar ve araştırırlarsa fikir sahibi olacaklar" dedi.

"BÜYÜK BİR TEHLİKE İLE KARŞI KARŞIYAYIZ. İYİ BİR YERE GİTMİYORUZ"

Son yıllarda 'LGBT'li çocuklar unutulmasın' diyerek kirli kampanyaya çocukların da dahil edilmesini değerlendiren Merter, "Almanya'da çocuk yuvalarında bu propaganda yapılıyor. Çünkü temelden bozmak istiyorlar. Tehlike bildiğiniz gibi değil. Büyük bir tehlike ile karşı karşıyayız. Büyük bir yeniden yapılandırma ile karşı karşıyayız. Aklı başında olan herkesin beraberce mücadele vermesi gerekiyor. İyi bir yere doğru gitmiyoruz" ifadelerini kullandı.

"ÇALIŞTAYDA ALINABİLECEK ÖNLEMLER DEĞERLENDİRİLDİ"

Dünya Çocuk ve Aile Koruma Platformu'ndaki çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren Psikiyatrist Dr. Mustafa Merter, "60 STK'nın bir araya geldiği bir çalıştay bu. Birincisi geçen sene yapıldı. Bu sene uluslararası katılımlı bir şekilde ikincisi gerçekleşiyor. Sosyal, tıbbi, hukuki, psikiyatrik açıdan değerlendiriliyor ve alınabilecek önlemler değerlendiriliyor" şeklinde konuştu.

Amacı, aileyi ve neslimizi LGBT aktivitelerinin tehlikelerinden özellikle de çocukları ve gençleri korumak olan Dünya Çocuk ve Aile Koruma Platformu Bilim Kurulu'nda yer alan Prof. Dr. Sefa Saygılı da sabah.com.tr'ye yaptığı açıklamada eşcinselliğin özgürleştirilmesi adına atılan adımların topluma büyük zararlar verdiğini ve eşcinselliğin pek çok bedensel ve ruhsal hastalıkla yakından ilgili olduğuna dikkat çekti. Saygılı, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: Özgürlük maskesi altında faaliyetlerine devam eden bu hareketin altında iyi niyetler yatmıyor. Önce ayrımcılık olmasın deniyor ardından onların iktidarıyla karşı karşıya kalıyor. Eşcinselliğin normalleştirilmesi, unisex cinsiyete doğru genç neslin yönelmesi durumu... Eşcinsellik pek çok problemi beraberinde getirdiği için öncelikle ailelerin çok dikkatli olması gerekiyor.

"ÖZGÜRLÜK MASKESİ ALTINDA BİR DAYATMAYA DOĞRU GİDİYOR BU İŞ"

LGBT hareketinin yayılmasının toplumda bedensel ve ruhsal pek çok hastalığın yayılması anlamına geldiğine dikkat çeken Saygılı, "Bu doğru bir yaklaşım değil. LGBT bireylere, lobilere destek vermek ülkemizin geleceği anlamında doğru değil. Özgürlük maskesi altında bir dayatmaya doğru gidiyor bu iş. Kendi hayat şekillerini toplumun diğer bireylerine dayatmak anlamına geliyor. Bu da geleceğimiz açısından iyi bir şey değil. Tersine bir durum işliyor. Özgürlük diyerek dayatma ile karşı karşıya kalıyoruz. Ve bu insanlar hiçbir eleştiriyi objektif yaklaşımı da kabullenmiyorlar" dedi.

"BU LOBİLERDEN UZAK DURMALIYIZ VE DESTEK VERMEMELİYİZ"

LGBT lobilerinden uzak durmanın öneminin altını çizen Saygılı, "Bu lobilerden uzak durmalıyız ve destek vermemeliyiz. Çocuklarımızı yetiştirirken çok dikkatli olmak zorundayız. Onları cinsiyetine göre yetiştirmemiz lazım. Roller birbirine karıştırılmamalı, çok dikkat etmemiz gerekiyor" şeklinde konuştu.

LGBT lobilerinin sürdürdüğü propagandayla ilgili kritik bilgiler veren Saygılı, "Çıkardıkları kitaplar, yayınlar, okullarda vermek istedikleri konferanslar… Sanki gizli bir LGBT çoğunluğu varmış gibi davranıyorlar. Gizlenen bu çoğunluğun ortaya çıkması gerektiğini ve o zaman çok daha rahat ve huzurlu olacaklarını vaad ediyorlar. Ama daha rahat ve huzurlu olmuyorlar tam tersi oluyor. Özellikle LGBT'li çocuklar unutulmasın algısı için büyük bir tehlike diyebiliriz" ifadelerini kullandı. (Kaynak: 13 Kasım Cumartesi 2021, Sabah, 'Cinsel kimlik karmaşası' tehdidiyle ilgili dikkat çeken uyarı: Büyük bir tehlike ile karşı karşıyayız... başlıklı makale)

İslam ve İhsan

CİNSİYETSİZ BAKIŞ AÇISI VE SALDIRI ALTINDAKİ AİLE

Cinsiyetsiz Bakış Açısı ve Saldırı Altındaki Aile

CİNSİYET EŞİTLİĞİ FİTNESİ MÜSLÜMAN AİLE YAPISINI YOK EDİYOR

Cinsiyet Eşitliği Fitnesi Müslüman Aile Yapısını Yok Ediyor

KADIN VE ERKEĞİN GÖREVLERİNİ ANLATAN ÂYET VE HADİSLER

Kadın ve Erkeğin Görevlerini Anlatan Âyet ve Hadisler

NEDEN AİLE KURARIZ?

Neden Aile Kurarız?

İSLAM’DA AİLE HAYATI

İslam’da Aile Hayatı

BİR İNSAN NEDEN EVLENMELİDİR?

Bir İnsan Neden Evlenmelidir?

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle

İslam ve İhsan

İslam, Hz. Adem’den Peygamber Efendimize (s.a.v) gönderilen tüm dinlerin ortak adıdır. Bu gerçeği ifâde için Kur’ân-ı Kerîm’de: “Allâh katında dîn İslâm’dır …” (Âl-i İmrân, 19) buyurulmaktadır. Bu hakîkat, bir başka âyet-i kerîmede şöyle buyurulur: “Kim İslâm’dan başka bir dîn ararsa bilsin ki, ondan (böyle bir dîn) aslâ kabul edilmeyecek ve o âhırette de zarar edenlerden olacaktır.” (Âl-i İmrân, 85)

...

Peygamber Efendimiz (s.a.v) Cibril hadisinde “İslam Nedir?” sorusuna “–İslâm, Allah’tan başka ilâh olmadığına ve Muhammed’in Allah’ın Rasûlü olduğuna şehâdet etmen, namazı dosdoğru kılman, zekâtı vermen, Ramazan orucunu tutman, yoluna güç yetirip imkân bulduğun zaman Kâ’be’yi ziyâret (hac) etmendir” buyurdular.

“İman Nedir?” sorusuna “–Allah’a, meleklerine, kitaplarına, peygamberlerine, âhiret gününe inanmandır. Yine kadere, hayrına ve şerrine îmân etmendir” buyurdular.

İhsan Nedir? Rasûlullah Efendimiz (s.a.v): “–İhsân, Allah’a, onu görüyormuşsun gibi kulluk etmendir. Sen onu görmüyorsan da O seni mutlaka görüyor” buyurdular. (Müslim, Îmân 1, 5. Buhârî, Îmân 37; Tirmizi Îmân 4; Ebû Dâvûd, Sünnet 16)

Kuran-ı Kerim, Peygamber Efendimize (s.a.v) gönderilen ilahi kitapların sonuncusudur. İlahi emirleri barındıran Kuran ve beraberinde Efendimizin (s.a.v) sünneti tüm Müslümanlar için yol gösterici rehberdir.

Tüm insanlığa rahmet olarak gönderilen örnek şahsiyet Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v) 23 senelik nebevi hayatında bizlere Kuran ve Sünneti miras olarak bırakmıştır. Nitekim hadis-i şerifte buyrulur: “Size iki şey bırakıyorum, onlara sımsıkı sarıldığınız sürece yolunuzu asla şaşırmazsınız. Bunlar; Allah’ın kitabı ve Peygamberinin sünnetidir.” (Muvatta’, Kader, 3.)

Tasavvuf; Cenâb-ı Hakkʼı kalben tanıyabilme sanatıdır. Tasavvuf; “îmân”ı “ihsân” gibi muhteşem ve muazzam bir ufka taşımanın diğer adıdır. Tasavvuf’i yola girmekten gaye istikamet üzere yaşayabilmektir. İstikâmet ise, Kitap ve Sünnet’e sımsıkı sarılmak, ilâhî ve nebevî tâlimatları kalbî derinlikle idrâk edip onları hayatın her safhasında vecd içinde yaşayabilmektir.

Dua, Allah Teâlâ ile irtibatta bulunmak; O’na gönülden yönelmek, meramını vâsıta kullanmadan arz etmek demektir. Hadisi şerifte "Bir şey istediğin vakit Allah'tan iste! Yardım dilediğin vakit Allah'tan dile!" buyrulmuştur. (Ahmed b. Hanbel, Müsned, 1/307)

Zikir, bütün tasavvufi terbiye yollarında nebevi bir üsul ve emanet olarak devam edegelmiştir. “…Bilesiniz ki kalpler ancak Allâh’ı zikretmekle huzur bulur.” (er-Ra‘d, 28) Zikir, açık veya gizli şekillerde, belirli adetlerde, farklı tertiplerde yapılan önemli bir esastır. Zikir, hatırlamaktır. Allah'ı hatırlamak farklı şekillerde olabilir. Kur'an okumak, dua etmek, istiğfar etmek, tefekkür etmek, "elhamdülillah" demek, şükretmek zikirdir.

İlim ve hâl kelimelerinden oluşmuş bir isim tamlaması olan ilmihal (ilm-i hâl) sözlükte "durum bilgisi" demektir. Bütün müslümanların dinî bilgi ve uygulama bakımından ihtiyaç duyduğu, bir bakıma müslüman olmanın ve müslümanlığın icaplarını yerine getirmenin ön şartı durumundaki fıkhi temel bilgiler ilmihal diye anılmıştır.

İslam ve İhsan web sitesinde İslam, İman, İbadet, Kuranımız, Peygamberimiz, Tasavvuf, Dualar ve Zikirler, İlmihal, Fıkıh, Hadis ve vb. konularda  güvenilir kaynaklardan bilgiye ulaşabilirsiniz.