BALKAN MÜSLÜMANLARINDAN ‘GÜÇLÜ TÜRKİYE’ MESAJI

Karadağ İslam Birliği Başkanı Rıfat Feyziç “Balkan Müslümanları olarak güçlü Türkiye’nin devam etmesi için dua ediyoruz." Dedi.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) Podgorica’daki etkinliklerine katılan Karadağ İslam Birliği Başkanı Rıfat Feyziç, yaptığı açıklamada Balkan Savaşları’nın ardından bölge insanının çok zor dönemlerden geçtiğini ve Türkiye’den uzak kalmanın acısını çektiğini vurguladı.

Karadağ’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a büyük bir sevgi ve saygı oluştuğunu belirten Feyziç, “Balkan Müslümanları olarak güçlü Türkiye’nin devam etmesi için dua ediyoruz. Sadece Türkiye’de yaşayanların değil dünyadaki bütün Müslümanların güçlü bir Türkiye’ye ihtiyacı var” diye konuştu.

‘GAYRİMÜSLİMLER DE SAYGI GÖSTERMEYE BAŞLADI’

Feyziç, özellikle son yıllarda Türkiye’nin dünyadaki büyük devletler arasında yerini aldığını dile getirerek, şunları kaydetti:

“Karadağ’da yaşayan Müslümanlar zaten Türkiye’yi her zaman çok seviyordu. Buradaki gayrimüslimler deTürkiye güçlenince saygı göstermeye başladı. Bükemeyeceğin eli öpeceksin derler. Özellikle son dönemde bölgede herkes, Türkiye’yi güzel bir örnek olarak görmeye başladı. Sadece Karadağ değil bütün Balkan ülkeleri ‘Avrupa’yı olumsuz etkileyen küresel ekonomik krizden Türkiye’nin nasıl bu kadar kolay sıyrıldığını’ konuşuyor.”

‘TİKA, HEM MADDİ HEM DE MANEVİ ŞİFA GETİRDİ’

Karadağ’daki faaliyetleri sayesinde ülkedeki Müslümanların tamamına yakını tarafından bilinir hale gelen TİKA’nın, yüzde 99’u Müslüman olan Rozaje şehrinde geçen gün yaptığı 4 açılışı hatırlatan Feyziç, şöyle devam etti:

“TİKA ve Türkiye bize hem maddi hem de manevi şifa getirdi. Camiler ve dini kurumlar bizim için manevi bir şifa, hastanelerimize yapılan katkılar da buradaki insanların sağlığı için maddi şifa oldu. TİKA sayesinde buradaki gayrimüslimlerden geride kalmıyoruz.”

Kaynak: AA

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle