'ASKIDA YEMEK' İLE İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜYOR

Nevşehir'de, ihtiyaç sahibi ailelerin sıcak yemeğe ulaşmasını sağlamak amacıyla başlatılan "Askıda yemek" uygulaması çerçevesinde oluşturulan lokantada her gün yüzlerce kişiye yemek ikramında bulunuluyor.

Nevşehir Belediyesinin katkılarıyla Askıda Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği tarafından başlatılan uygulama çerçevesinde, hayırseverlerin destekleriyle hazırlanan yemekler, her gün sefer tası ve kaplarıyla gelen ailelere dağıtılarak evlere gönderiliyor.

Proje kapsamında, Nevşehir Belediyesi Kapalı Pazar Yeri'nde oluşturulan lokantadan ise "Karnım aç" diyen herkes yararlanabiliyor.

Dernek Başkanı Fikret Şanlıbaba, AA muhabirine yaptığı açıklamada, projenin lokanta ve evlere dağıtım konusunda ülke genelinde yürütülen ilk uygulama olduğunu belirtti.

Aşçı ve dört yardımcı personelle yaklaşık bir yıldır bu çalışmayı sürdürdüklerini aktaran Şanlıbaba, hazırlanacak yemek için hayırseverlerin malzeme veya nakit yardımında bulunduğunu, günlük olarak çorba, iki ana yemek ile tatlı ve meyve ikramında bulunduklarını söyledi.

Şanlıbaba, Osmanlı'dan bugüne kadar gelen "askıda ekmek" uygulamasının geliştirilerek, projenin ortaya çıkarıldığını ifade etti.

İslam'ın teşvik ettiği yardımlaşma görevini en iyi şekilde ifa edebilmek için gayret gösterdiklerini dile getiren Şanlıbaba, "Belediye öncülüğünde hayırseverlerin katkısıyla ihtiyaç sahibi herkese hizmet sunan bir lokanta açtık. Biz tok iken birilerinin aç kalmasını istemediğimiz için böyle bir proje başlattık. Lokanta usulünde Türkiye'de tek uygulama." dedi.

Kaynak: AA

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle