Askıda 'iyilik' Var

Edirne'de bir market işletmecisi, asırlık ahi geleneğini de yaşatmak amacıyla "askıda ekmek, askıda süt" tarzı kampanyaların kapsamını genişletti. İhtiyacı olanlar, iyilik dolabından istedikleri ürünü alabiliyor

Edirne'de bir market işletmecisi, incitilmeden yoksulların ihtiyaçlarının karşılanması için başlattığı yöntemle iyiliğe aracılık ediyor.

Şükrüpaşa Mahallesi'nde market işleten 59 yaşındaki Cemil Çalıklardan, asırlık ahi geleneğini de yaşatmak amacıyla "askıda ekmek, askıda süt" tarzı kampanyaların kapsamını genişletti. İhtiyaç sahipleri için her türlü gıda ürünü ve temizlik malzemesi, marketin önündeki özel dolaba yerleştiriliyor. İhtiyacı olanlar, iyilik dolabından istedikleri ürünü alabiliyor.

Vatandaşların "askıda" geleneğine duyarlı davrandığını ifade eden Çalıklardan, şunları kaydetti:

"Diğer mahallelerimizdeki ihtiyaç sahibi vatandaşları belirliyoruz. Yardımseverler tarafından toplanan malzemeleri bu vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz. Bu çevrede üniversite öğrencilerimiz yaşıyor. Zaman zaman onlar da dolapta toplanan temizlik ve yiyecek malzemeleri ile giysilerden istifade edebiliyor. Durumu iyi olan müşterilerimiz alışveriş yaptığında para üstlerini almayarak askıya malzeme koymamızı istiyorlar. Evlerde giyilmeyen temiz kıyafetleri bu dolabımıza koyuyoruz. İhtiyaç sahipleri kıyafetleri burada deneyip alabiliyor. İnşallah hayırlı olur. Esnafımıza da örnek olmasını diliyorum. Bölgedeki firmalarımızın birinden bu konuda yardım istedim. Bizi kırmayarak, kıyafet, yiyecek ve temizlik malzemesi koyabileceğimiz bir dolap yaptırdı. Şu an bir eksiğimiz var. Dolabın üzerine tabela yaptırmak istiyorum."

Kaynak: AA

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle