YOKLUKTA SABRETTİK TOKLUKTA KAYBEDİYORUZ

Genç TV'nin hazırladığı videoda pastane ve restorant sahibi Adil Huy ve Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Serdar Eryılmaz günümüz israfını ve zararlarını anlatıyor.

GençTV’de yeni bir video serisiyle karşınızdayız: "Sahadayız" serisi. Sahaya indiğimiz bu seride toplumdaki mevcut sorunlara ve günceldeki hadiselere hem değiniyor hem de çözüm yolları göstermeye çalışıyoruz. İlk videomuzun konusu: İsraf.

TABAKTA YEMEK BIRAKMA MODASI

Şükretmemiz gereken sayısız nimetle, en başta hayat nimetiyle vâr olduğumuz dünyada, en başta vaktimizi, ardından bize ikram edilen nimetleri israf ediyoruz... Üstelik bu bir kültür haline gelmiş durumda: "Yediğin yemeği biraz bırakacaksın tabakta; yoksa görgüsüz olursun, aç gözlü olursun" algısı pompalanmakta. Bizim duruşumuz ve bakış açımız bellidir.

İSRAF ETTİKLERİMİZLE YOKLUK ÇEKENLERİ ABAD EDEBİLİRİZ

Bunu, hem yıllardır gıda üzerine işletmecilik yapan Bitez Pastaneleri & Restoranları kurucusu Adil Huy’a hem de insani yardım anlamında öncü kuruluşlardan olan Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı’nın Genel Müdür Yardımcısı Serdar Eryılmaz’a sorarak cevap aradık. Şöyle dediler:

"Varlıkla imtihan oluyoruz. İsraf ettiklerimizle mazlumları, yokluk çeken bölgeleri âbâd edebiliriz. Tabakta yemek bırakmak zenginlik alameti. Bu şımarıklık devam ederse, 10 yıl sonra çok fakir bir toplum olacağız." Devamı videoda. Umarız israfımız son bulur...

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle