ÜMRANİYELİ HANIMLARDAN ARAKAN’A YARDIM ELİ

Ümraniyeli kadınlar, Arakanlı Müslümanlar için el emeği ürünlerini ve hazırladıkları yiyecekleri düzenledikleri yardım kermesinde satışa sundu.

Ümraniye’de Arakan’a için düzenlenen yardım kermesi Ümraniye Hanımeli Çarşısı’nda gerçekleşti. Kermese ilçenin önde gelen isimleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Arakan’daki Müslümanlara yapılan yardım kermesi hakkında konuşan Ümraniye Belediye Başkanı: “Hep beraber burada bir hafta sürecek bir kermes. İnşallah bu kermesten elde edilecek gelirlerle Arakan’da zulme maruz kalmış kardeşlerimizin başlarını sokacaklar 5- 6 tane oranı şartlarına göre konut, prefabrik Kızılay’a verecekler. Kızılay vasıtasıyla da orada başlarını sokacakları bir mekan oluşturmaya çalışıyoruz. Bunun için tertip ettiğimiz bir program, İnşallah bu bereketler olur. Ve hedefledikleri hizmeti gerçekleştirmiş olurlar İnşallah.” dedi.

Kermeste, tekstil ürünleri, el işi ürünler, ev yapımı birbirinden farklı pasta, tatlı ve börek çeşitleri uygun fiyatlarla vatandaşlara sunuldu. Elde edilen gelirler ise Arakanlı Müslümanlara ulaştırılacak.

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle