Suriyeli Minik Halil Türkiye'de Şifa Buldu

Kronik ishal hastalığı ile dünyaya gözlerini açan ve çektiği acılar nedeniyle sürekli ağlayan 2 yaşındaki Suriyeli Halil el-Haccı, ailesiyle geldiği Konya'da sağlığına kavuştu.

Suriye'nin Halep kentinde dünyaya gelen Halil el-Haccı, doğumundan hemen sonra kronik ishal hastalığına yakalandı. Hastalığı nedeniyle günden güne eriyen minik Halil'in ailesi, oğullarının tedavisi için Halep'teki birçok hastaneye başvurdu ancak bir sonuç alamadı.

Teşhisi konulamadığı için tedavisi de yapılamayan Halil'in ailesi, doktorların tavsiyesi üzerine 1,5 yıl önce Türkiye'ye geldi. Hatay ve Kilis'te hastanelere başvuran el-Haccı ailesi, tavsiye üzerine çocuklarını, Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürdü.

Tedavi edilmediğinde ölümcül olabilen ağır ishali olan Halil, yaklaşık 9 ay süren tedavi sonrası sağlığına kavuştu. Minik Halil'in hastanedeki rutin kontrolleri sürüyor.

SÜREKLİ AĞLAYAN HALİL GÜLÜCÜKLER DAĞITIYOR

Halil'in babası Muhammed Salih el-Haccı, oğlunun ağır ishal hastalığı ile dünyaya geldiğini söyledi. Suriye'nin Halep kentinden geldiklerini ve 3 çocuğunun olduğunu anlatan baba El Haccı, şöyle konuştu:

"Oğlumuzu kucağımıza aldığımızda rahatsızlığını anlamıştık. Sürekli ağlıyordu ve gece gündüz huzursuz günler geçirdik. Şimdi sağlığına kavuştu. Onu gülümserken görmek bize büyük mutluluk veriyor. Halep'teyken doktorlara gösterdik fakat hiçbir sonuç alamadık. Halil'in gözyaşları hiç dinmiyordu. Sonra Türkiye'ye gelmeye karar verdik ve 1,5 yıl önce Kilis'e geldik. Oradaki hastaneye başvurduk. Sonra Hatay'a oradan da tavsiye üzerine yavrumuzu Konya'ya getirdik. Burada tanı konuldu ve Antalya'da bir özel hastanede kemik iliği nakli yapıldı. Sonrasındaki tedavilerle Allah'a hamdolsun şimdi çok iyi. Daha tedavisi devam ediyor. Hocamıza çok teşekkür ediyoruz. Hastalığın tanısını o koydu ve tedavisini üstlendi."

Kaynak: AA

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle