PUGB OYUNU TEHLİKELİ Mİ?

Genç Tv, kullanıcıların günde en az 2 saatini harcadığı Pubg oyunu çılgınlığının psikolojik boyutunu Klinik Psikolog Dr. Mehmet Dinç'e; vakit israfı, ahirete etkisi ve edindirdiği alışkanlıkları da Doç. Dr. Mehmet Lütfi Arslan'a danıştı. Gerçek birer PUBG tutkunu isimlere "neden?" oynadıklarını sordu.

Yüz milyonlarca kullanıcısı olan bir online mobil oyunu masaya yatırıyoruz: PUBG Videomuzda kötülemek, aşağılamak, basitleştirmek gibi bir amacımız yok; niyetimiz, "yaşamak için öldür" mantığıyla hareket eden bu oyunun psiko-sosyal yönlerini, ortaya çıkardığı olumsuz durumları gösterebilmek... Dönemler, oyunlar değişse de bağımlılık değişmiyor. İnternet ve oyun bağımlılığı psikoloji literatürüne hastalık olarak girmişken, bakkalından avukatına, doktorundan öğretmenine her kesimin bir bağımlı gibi günde en az 2 saatini harcadığı bu oyunu Klinik Psikolog Dr. Mehmet Dinç'e sorarak psikolojik boyutunu görmek istedik. Doç. Dr. Mehmet Lütfi Arslan'a da vakit israfı, ahirete etkisi ve alışkanlıklar çerçevesinden danıştık. Tabii bağımlılarımız da videoda... Gerçek birer PUBG tutkunu isimlere "neden?" oynadıklarını sorduk. Ortaya gerçekten çok özel bir çalışma çıktı.

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

  • Bu oyun yasaklanmalı bütün cihazlardaki geçen her dakikaya çok yazık bunun yerine en basit bir flim bile izlense bundan çok daha faydalı olacağına inanıyorum kim ne derse desin insan ruhsal olarak insanı çok yıpratıyor.

    Allah sizden razı olsun ... gerçekten böyle bir paylaşımın bütün herkese ışık olacağına inanıyorum

Yorum Ekle