Hüdayi Vakfı Genç Hüdayileri Mezun Etti

Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı, bünyesindeki Yüksek Öğrenim Ünitesi’nin bu yıl ki mezunları için kapsamlı bir mezuniyet programı düzenledi.

Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde yapılan program, Kur’ân-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Ardından Osman Nuri Topbaş Hoca Efendi, Hüdayi Vakfı Yüksek Öğrenim Ünitesi’nden mezun olan bir kişinin nasıl bir tebliğ ve yaşam ufkuna sahip olması gerektiğinden bahsetti. Programın devamında Hüdayi Vakfı Yurtiçi Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Adem Ergül yaptığı konuşmada, insanın, çeşitli sebeplerle kendi dünyasının esareti altında yaşadığını,  Hüdayi Vakfı’nın şahsı bu esaretten kurtaracak bir gemi niteliği taşıdığını belirtti. Mezun olan gençlerin, bundan sonraki hayatına böyle bir mücâhede anlayışıyla başlaması gerektiğini vurguladı.

HÜDAYİ'DEN MEZUN OLUNMAZ

Program, Genç Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Lütfi Arslan’ın konuşmasıyla devam etti. Arslan, “ Bir noktayı belirtmem gerekir. Hüdâyi’den mezun olunmaz. Hüdâyi’nin tedrisatı son nefese kadar devam eder.” Diyerek, mezun olan öğrencilere, bundan sonraki yaşamlarıyla ilgili tavsiyelerde bulundu.

TİYATRO OYUNU DA SERGİLENDİ

Organizasyonun devamında mezun öğrencilere ait bir sinevizyon gösterimi sunuldu ve ardından öğrencilere hediye takdimi yapıldı.

Programın ikinci bölümünde ise Genç Sahne Tiyatro Grubu, Medine Müdafi Fahreddin Paşa’nın hayatını konu edinen Medine Müdafaası isimli bir tiyatro oyununu sergiledi. Ve böylece program sona erdi.

Katılımcılar programdan memnun kaldığını ifade ederek bu güzel faaliyetin her sene devam etmesini temenni etti.

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle