ESKİŞEHİRLİ ÇOCUKLARDAN AFRİKAYA KURBAN YARDIMI

Eskişehirli çocuklar, sergiledikleri davranışları ile birçok büyüğe örnek oldular. Kurban bayramı öncesi kendi elleriyle hazırladıkları ürünleri kermeste satarak Afrikalı küçük kardeşlerini unutmadılar...

Yaz kursu etkinlikleri kapsamında ‘İyilik Kuşağı Programı’ adı altında düzenlenen kermes sayesinde Afrika için yardım toplandı. Birçok çocuğun emeklerinden oluşan yardım etkinliğinde toplanan tüm paralar, Kurban Bayramında Afrika’daki yoksul aileler adına kesilecek kurban alımı için Aziz Mahmut Hüdai Vakfı’nın banka hesabına yatırıldı.

Eskişehir Şehbal Eğitim ve Kültür Derneği Müdiresi Yasemin Çetinkaya “Çocuklar ailelerinin yardımıyla pasta, kurabiye gibi yiyecekler; kitap ayracı, resim gibi elişleri yaparak kermese katkı sağladılar. Elleriyle yaptıkları, emek verdikleri her ürün kermeste satışa sunuldu. Buradan elde edilen tüm gelirleri de çocuklarla birlikte Afrika’daki kardeşlerimize kurban eti olarak gönderiyoruz” diyerek çocukların böyle bir etkinlik içerisinde bulundukları için çok mutlu olduklarını belirtti.

Kaynak: kentgazetesi

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle