YARDIMDA ENGEL TANIMAYIN

Geçirdiği trafik kazası nedeniyle 8 yıldır tekerlekli sandalyeyle yaşamına devam eden Reşit Alkan, pazarcılık yaparak hem eşinin hem de yaşamını yitiren ağabeyinin iki kızının geçimini sağlıyor.

Geçirdiği trafik kazası nedeniyle omurilik felci olan, 8 yıldır hayatına tekerlekli sandalyeyle devam eden Hataylı 27 yaşındaki Reşit Alkan, işinden arta kalan zamanlarda topladığı yardımları iç savaş nedeniyle ülkesini terk etmek zorunda kalan Suriyelilere ulaştırıyor.

Pazarcılık yaparak kendisi ve eşinin yanı sıra aynı kazada kaybettiği ağabeyinin iki çocuğuna da sahip çıkan ve ihtiyaçlarını karşılayan Alkan, zor durumda olan Suriyelilere yardım elini uzatmak için gece gündüz, kar kış demeden çalışıyor.

MESAİSİNİN ARDINDAN SURİYELİLER İÇİN KOLLARI SIVIYOR

Sabahın erken saatinde Reyhanlı ilçesindeki semt pazarındaki tezgahını eşinin de desteğiyle açarak güne başlayan Alkan, işini bitirmesinin ardından ise evinin yolunu tutmak yerine Suriyeliler için kolları sıvıyor.

Pazardaki esnaf arkadaşlarının yanı sıra komşu ya da akrabalarını da dolaşarak para ya da gıda yardımı toplayan Alkan, bunları kimi zaman yardım dernekleri aracılığıyla Suriye içerisinde derme çatma çadırlarda kalanlara kimi zamanda ilçe merkezinde tek odalı evlerde yaşayanlara ulaştırıyor.

BETERİN BETERİ VAR LAFINI SURİYE'DE GÖRDÜM

Alkan, komşu Suriye'de olayların başlamasının ardından evlerini, sofralarını onlara açtıklarını, ihtiyacı olanlara yatak, battaniye verdiklerini söyledi.

İnsan olan herkesin bir nebze olsun zor durumdaki Suriyelilere destek olması gerektiğinin altını çizen Alkan, "Dışarıda yağmur, kar, soğuk var. Biz burada ısınıyoruz ama onlar zor durumda. Türkiye'den istediğim 80 milyon insanız. Bir lira olsa 80 milyon lira eder. Herkes bir ekmek alsa 80 milyon ekmek olur. Bu konuda kimse korkmasın ve yardım elini uzatsın. İmkanım olsa, bana şu an yetki verilse bütün Türkiye’yi dolaşıp yardım toplarım. Bundan da hiç utanmaz, çekinmez, yorulmazdım çünkü bu kutsal bir görev." diye konuştu.

Kendisi için hiçbir şey istemediğini belirten Alkan, "Beterin beteri var lafını Suriye'de gördüm. Şu an benden kötü durumda olanlar var. Yardımda engel tanımayın, gönüllere engel vurmayın. Gönlünüz engelli olmasın, beden önemli değil." dedi.

Kaynak: AA

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle