TÜRKİYE'YE TERÖRLE CEZA VERİLİYOR

Küresel terörün hedefinde neden Türkiye var? Hem geçtiğimiz ay, hem de 13 Mart'ta Ankara’yı kana bulayan  ve 65 vatandaşımızın canını alan iki terör saldırısını sadece PKK/YPG ortaklığı ile izah etmek mümkün değil. Saldırının arkasında Suriye’deki planlarına çomak sokan Türkiye’ye mesaj vermek isteyen ülkelerin istihbarat örgütleri olduğunu tahmin etmek hiç de zor değil.

Top ve obüs ateşiyle terör örgütü PKK/YPG’nin Suriye hattı boyunca koridor oluşturmasına izin vermeyen ve bu konudaki kararlığını çok net bir biçimde ortaya koyan Türkiye’ye “ayağını denk al” mesajdır bir anlamda bu saldırı. İçerideki terör zemini derinleştirilerek Türkiye, Suriye ve genel anlamda Ortadoğu denkleminin dışında tutulmaya çalışılmaktadır.

TÜRKİYE KENDİSİNE BİÇİLEN ROLÜ AŞTI!

Tunus’un eski Cumhurbaşkanı Munsif Marzuki, Türkiye’nin uluslararası terörün neden hedefinde olduğunu ve verilmek istenilen mesajı bakın nasıl özetliyor;

“Türkiye, Sykes-Picot anlaşmasında kendisine biçilen “itaatkârlık” rolünü aşarak rol model oldu. Türkiye, iki milyondan fazla Suriyeliye desteğinden ve onları korumasından, Arap Baharı’na, özellikle ordu ve güvenlik konularında Tunus’a verdiği her türlü destekten, ekonomik ve sosyal alanlardaki başarısından ve büyük devletlerle yarışmasından dolayı cezalandırılmak amacıyla terör saldırıları aracılığıyla hedef alındı.”

Kaynak: Beytullah Demircioğlu, Altınoluk Dergisi, 361. Sayı, Mart 2016

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle