Sahipsiz Kalan Barınakta Hayvanlar Birbirini Yiyor

Manisa'da Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri arasındaki yetki karmaşasından dolayı birçok hayvan barınağı bakımsız hale geldi.

Turgutlu ilçesindeki hayvan barınağındaki köpeklerin sosyal medyaya yansıyan görüntüleri durumu gözler önüne serdi. Köpeklerin perişan hali sosyal medyada paylaşılınca hayvanseverler ayaklanarak, imza kampanyası başlattı. Manisa Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Reyhan Erbirliler, görüntülere şaşırmadıklarını belirterek, birçok kez şikayette bulunmalarına rağmen şehirde hayvanlarla ilgili tedbir alınmadığını savundu.

TOPLAYIP ATIYORLAR

Barınakta daimi olarak hizmet veren veteriner olmadığını ve Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin sadece haftada iki gün veteriner görevlendirildiğine dikkati çeken Erbirliler, "Hayvanları toplayıp atıyorlar, bunu genelde belediyeler yapıyor. Hayvanlar yemek bulamıyor, açlıktan hastalığa yakalanıyor. Aslında bu görüntülerin sebebi belediye ve halktır. Barınakta açlıktan ölmüş yavruların diğer köpekler tarafından yenildiği görüntüler var, kuru kafalar var. Bu canımızı çok acıtıyor" diye konuştu.

Kaynak: En Son Haber

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle