OFİSTE KİLO VERMENİN 6 YOLU

Milyonlarca çalışan ofis ortamında saatlerce oturmaktan dolayı kilo alıyor. Uzmanlar bunun önüne geçmek için bir takım önerilerde bulunuyor. İşte ofis çalışanlarına yardımcı olacak 6 öneri…

Çalışan milyonların sorunu; ofis ortamında saatlerce hareketsiz kalmak, sıkıntıdan gün boyu atıştırma yapmak ve dozu kaçırılan yemekler nedeniyle giderek büyüyen göbekler...

Spor yapmak dışında beslenmenizi ayarlayarak da kilo vermek mümkün. İşte ofiste kilo vermenin yolları...

AYAĞA KALKIN

Ofiste çay veya su gibi ihtiyaçlarınızı kalkıp alın. Bu şekilde gün içinde az da olsa hareket etmiş ve 30 kalori daha fazla yakmış olacaksınız.

NE YEDİĞİNİZİN FARKINDA OLUN

Yemek yiyeceğiniz zaman kendinizi işten uzak tutun ve yediklerinize konsantre olun. Ne yediğinizin farkında olursanız bütün gün atıştırmaktan kendinizi kurtarırsınız.

ABUR CUBURLAR SOL YANINIZDA OLSUN

Çikolata gibi abur cuburları sol tarafınızda bulundurun. Çünkü uzmanlara göre insanlar sağ taraflarında bulunan şeylere daha çabuk uzanma eğilimi gösteriyor. En iyisi sağ tarafınızda meyve gibi sağlıklı besinler bulundurun.

YEŞİLCİ OLUN

Yanınızda çay/kahve yerine yeşil çay bulundurun.

Araştırmalara göre, fincanlarını üç ay boyunca her gün yeşil çayla dolduranlar, normal çay içenlere oranla bir kilo daha fazla veriyor.

ABUR CUBURDAN UZAK DURUN

Kendinize işkence etmemek için şekerlemeleri gözünüzün önünden kaldırın. Yapılan çalışmaya göre, çalışanların yüzde 71'i şekerleme türü abur cuburları içi gözüken bir kapta durduklarında daha çok yiyor. Kaldırın ve kurtulun.

KOKU DEYİP GEÇMEYİN

Bir grup kilolu insan üzerinde yapılan bir çalışmada acıktıkları zaman yeşil elma, nane şekeri, vanilya ya da muz gibi tatlı kokuları içine çekenlerin altı ay içinde yaklaşık 10 kilo verdikleri ortaya çıktı.

Oda spreylerine dayanamıyorsanız, masanızda yeşil elma kokulu bir şeyin olmasının açlık krizlerini bastıracağı bildiriliyor.

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle