İlam Akademi Kayıtları Başladı

Aziz Mahmud Hüdâyi Vakfı bünyesinde erkek öğrencilere yönelik İslami İlimler programı eğitimi veren İLAM Akademi 2020 başvuruları başladı.

İLAM Akademi hakkında daha detaylı bilgi ve başvuru yapmak için TIKLAYINIZ!

İLAM Akademi, Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı bünyesinde Arapça, İslami İlimler seminerleri veren bir programdır. 2005 yılında başlayan program değişen şartlara göre yenilenerek seminerlerine halen devam etmektedir.

Türkiye’de İslami ilimler alanında eğitim ve öğretimin giderek artmasına karşılık kalitenin istenen seviyede olmamasından hareketle örgün ilahiyatı tercih edemeyen erkek öğrencilere alternatif eğitim imkânı sunan İLAM Akademi, özel seminerler ve seçmeli derslerle irfani bir eğitim metodu uyguluyor.

İLAM AKADEMİ İSLAMİ İLİMLER PROGRAMI

Programın süresi dört yıldır. Temel İslami İlimler günümüz İlahiyat programı çerçevesinde sunulmaktadır.

 • Programın Hedefi

Arapçayı okuyup anlayabilen, konuşup-yazabilen bunun yanında İslâmî ilimleri birincil kaynaklarından okuyarak temel ulûm-i dîniyye tedrisatını doğru bir menhec üzere almış talebeler yetiştirmektir.

 • Programın Süresi

İslami İlimler Bölümü 4’ü yaz dönemi olmak üzere 12 dönemden oluşur. Seminer dönemleri 15’er haftadır. Haftalık 35 saat seminer verilmektedir. Ayrıca 1 yaz döneminde Arapça konuşulan bir ülkede 2 ile 4 ay süreyle Arapça pratik imkânı sunulmaktadır.

4 YILIN SONUNDA KAZANACAĞIN MEZİYETLER

İLAM Akademi’de 4 yıllık eğitimin sonunda öğrenciler;

 • Lisans mezunu
 • Arapçayı okuyup-yazan ve konuşup-anlayan
 • İslam ulemasından ve İslam dünyasından haberdar
 • İstanbul’un kültürel ve manevi havasını teneffüs etmiş
 • Bir kısım klasik eserleri okumuş ve muhakeme eder hale gelmiş olacaktır.

SUNULAN İMKÂNLAR

İstanbul da nezih bir mekânda eğitim görecek İLAM Akademi öğrencileri ücretsiz eğitim imkânının yanı sıra kendi alanında uzman hocalardan dersler alacak. 100.000 ciltlik kütüphanesi bulunan İLAM Akademi’nin öğrencilere sunduğu imkânlar bunlarla da sınırlı değil. Öğrencilere verilen hizmetler arasında; konferans ve seminerler, barınma ve yemek, bilgisayar ve internet, geziler, kültürel faaliyetler, hüsn-i hat kursu, ney ve musiki kursları, ilmi, kültürel atölyeler bulunuyor.

Not: Kontenjan sınırlıdır. Başvuru fırsatını kaçırmayın.

İLAM Akademi’ye Başvuru Tarihi (Online Başvuru) : 01 Nisan – 30 Ağustos

Başvuru şartları şunlardır:

 • Erkek öğrencilere yönelik bir programdır.
 • 22 yaşını geçmemiş olmak.
 • TYT Puanı değerlendirme kriterlerindendir.
 • İLAM Akademi 1 Haftalık ön kabul programına katılıp başarılı olmak.

İLAM AKADEMİYE NASIL BAŞVURU YAPILIYOR?

İLAM Akademi program içeriği ve dersler hakkında daha detaylı bilgi ve başvuru yapmak için TIKLAYINIZ!

İLAM AKADEMİ İLETİŞİM

İlam Akademi ve kayıt hakkında daha detaylı bilgi için http://ilam.org.tr/ilam-akademi.html adresini ziyaret edebilirsiniz. Tel : 0216 428 39 60 / Dahili: 126 Web : www.ilam.org.tr e-mail : akademi@ilam.org.tr

İLAM AKADEMİ NEDİR?

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

 • Rabbim sizlerden razı olsun. muhammet Okumuş Hoacaya ve herkese sağlık afiyet dilerim
  Rabbim Muhammet Okumuş Hocanın derecesini ve ilminiş arttırsın

  Selamunaleykum. Yaş sınırı kaldırılıp yaş gruplarına uygun kümelenmiş sınıflar açarsanız çok memnun oluruz. Ayrıca bayanlara özel derslerin olması da güzel olurdu.

  Selamun aleykum. Yaş sınırını kaldirmaniz daha güzel olacaktir. İlmin yaşı yoktur, ogrenmek ve ilim yolunda ilerlemek isteyenlerin yaşına bakılmadan imkan sunulmasi daha güzel olacaktir. Tabi olarak yine de mülakat ile alabilirsiniz. Sahsen benim katılma imkanım olsa hiç durmaz gelirdim. Yaşım 33. Rabbimiz cc bu yaşımda nasib eyledi hasbel kader şu an Hafizlik yapıyorum. O yüzden benim gibi bu yaslarda da ilim yoluna girenler için imkan sunulmasini sizlerden önemle rica eder Rabbimiz cc den muvaffakiyetler vermesini temenni ederim.

  Selamun aleykum Yaş sınırını kaldırdanız ve ilitamlılara da fırsat tanısanız? Hizmetlerinizden dolayı Rabbim razı olsun.

  Ankaradada bu şekilde hizmetleriniz var mı?

  Bayanlara neden yok

  iyi akşamlar ilahiyat ön lisans okuyorum bayanlar içinde ders programı açarsanız sevinirim.Hizmetlerinizden dolayı teşekkür ederim.

Yorum Ekle