"HADİSLERLE İSLÂM" PORTALI, YAYIN HAYATINA BAŞLADI

Diyanet İşleri Başkanlığı, "Hadislerle İslam" eserini, Peygamberimiz Hazreti Muhammed -sallâllahu aleyhi ve sellem-'in dünyaya gelişinin yıl dönümü olan Mevlid Kandili'nde dijital ortamda yayınladı.

Dünya çapında büyük ses getiren "Hadislerle İslam" eseri, Peygamber Efendimiz -sallâllahu aleyhi ve sellem-'in dünyaya gelişinin yıl dönümü olan Mevlid Kandili'nde internet ortamında erişime açıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığınca, Peygamber Efendimiz -sallâllahu aleyhi ve sellem-'in mesajlarını modern zamanın problemleri ve ihtiyaçlarını dikkate alarak sade ve anlaşılır bir dille okuyuculara sunmak üzere hazırlanan "Hadislerle İslam" adlı eserinin, yurt içi ve yurt dışında daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak amacıyla elektronik ortamda yayınlanmasına karar verildi.

Peygamber Efendimiz -sallâllahu aleyhi ve sellem-'in örnek hayatı, sünneti, uygulamaları, meydana getirdiği ilk İslam toplumunun hadisler aracılığıyla ortaya konduğu esere "http://hadislerleislam.diyanet.gov.tr" adresinden ulaşılabilecek.

"HADİSLERLE İSLÂM" DÜNYA DİLLERİNE ÇEVİRİLİYOR

Başkanlıktan alınan bilgiye göre, dünya dillerine de çevrilmesi planlanan eserin, Arnavutça, Kırgızca ve Azerice'ye çevirisi tamamlandı. İngilizce, Rusça ve Boşankça'ya çevirisi devam eden eserin, Arapça ve Almanca tercümeleri için de ekipler kuruldu. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in de aralarında bulunduğu bir kurul tarafından 6 yılda hazırlanan eser, 44 ciltlik İslam Ansiklopedisi'nden sonra Türkiye Diyanet Vakfı desteği ile Diyanet İşleri Başkanlığınca yürütülen en geniş kapsamlı çalışma olarak biliniyor. İlk baskısı 2012 yılında yayınlanan eser, hadis alanında uzman 85 ilim adamının kolektif bir çalışması sonucu ortaya çıktı.

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle