Gençler Dolu Dolu Bir Yaz Geçirdi

Lider Eğitim Derneği yaz mevsiminde öğrencilere unutamayacakları birbirinden güzel programlar yaptı.

Lider Eğitim Derneği’nin gündüz, yatılı ve tarih-kültür programları olarak üç başlıkta düzenlediği yaz programına binlerce öğrenci katıldı. Programa katılan gençlere rehberlerin öncülüğünde temel dini bilgiler, milli ve manevi şuur, tarih ve kültür bilinci konularında eğitimler verildi.

YAZ PROGRAMINDA DİNİ BİLGİLERİNİ ÖĞRENDİLER

Gençlik Gelişim Merkezleri ve Karakter Eğitimi yaz programlarında çocukların temel dini bilgilerini geliştirebilecekleri bir eğitim programı düzenlendi. Program içeriğinde Kur’ân’ı Kerim ve diğer temel dini bilgiler eğitimi uygulamalı olarak anlatıldı. Cami programlarında ise camilerin rehber ihtiyacı karşılanarak binlerce öğrenciye ulaşıldı.

İSTANBUL'DA ŞAHSİYET GELİŞİMİ

“Hedef İstanbul” projesi kapsamında İstanbul’da lise eğitimine devam etmek isteyen gençlere hem dini bilgiler eğitimi verildi hem de İstanbul’u tanıma amacıyla geziler düzenlendi. Ayrıca gençlere İstanbul’daki Ramazan atmosferini yaşayabilecekleri, iftar ve teravih programları ve çeşitli sosyal faaliyetler ile İstanbul’da unutamayacakları bir Ramazan mevsimi yaşama imkanı sunuldu.

“Şahsiyet Akademisi Yaz Programı” kapsamında, yıl içerisinde şahsiyet akademisi çalışmalarına katılan öğrencilerle programlar gerçekleştirildi. Programda Arapça ve İngilizce olmak üzere dil eğitimi ve şahsiyet gelişimi dersleri yapıldı. Bu programlarda gençlerin şahsiyet gelişimlerine etki edecek eğitimlerin yanında İstanbul’u anlamak, Osmanlıca gibi eğitimler de oldu.

ÇANAKKALE'DE ECDADININ İZLERİNİ KEŞFET

Gençlere milli ve manevi dinamiklerinin şuuruna varmaları için “Tarihe Dokun”, “Avrupa Anadolu Medeniyet Köprüsü” ve “Kastamonu Doğa Kampı” gibi birbirinden farklı yerlerde birbirinden güzel eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirildi.

“Tarihe Dokun” projesi kapsamında Anadolu’nun dört bir tarafından gelen gençler, Çanakkale’de ecdadının izlerini keşfetme imkanı buldu. Kabatepe kamp alanında gerçekleştirilen programda 2 bin 500 öğrenci hem savaşın cereyan ettiği bölgeyi ve şehitlikleri gezdi, hem de izcilik faaliyetlerine katıldılar.

Lider Eğitim’in Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ile ortaklaşa hayata geçirdiği “Avrupa Anadolu Medeniyet Köprüsü” projesi ile Avrupa’da yaşayan Türk ailelerinin çocuklarını İstanbul ve Çanakkale ağırladı. Avrupa’da yaşayan gençlere yönelik yapılan program kapsamında; tarihi ve kültürel yerleri ziyaretlerinin yanı sıra değerler eğitimi çalışmaları, seminerler ve sosyal aktivitelere yer verildi.

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle