Eşini Kaybeden Suriyeli Baba 4 Çocuğuna Bakıyor

Suriye'de 1 yıl önce rejim güçlerine ait savaş uçaklarının düzenlediği saldırıda evlerine bomba isabet etmesi sonucu eşini kaybeden ve yaralanan 4 çocuğuyla Hatay'ın Reyhanlı ilçesine sığınan Suriyeli Atiye Ali, çocuklarının sağlıklı bir evde yaşaması için kendisine uzanacak yardım elini bekliyor.

Reyhanlı'da, Suriyeliler için kiralanan evde 20 kişiyle beraber kalan Ali, çocuklarına hem annelik hem de babalık yapmaya çalışıyor.

Atiye Ali, evlerinin üzerine düşen bombanın hayatlarını altüst ettiğini belirterek, yaşadıkları zor günlerin o saldırı sonrası başladığını söyledi.

Saldırı sırasında evde olmadığını anlatan Ali, yerle bir olan binadan komşularının eşi ile 6 yaşındaki oğlu Muhammet, 4 yaşında ikiz kızları Cinen ve Beyan ile 3 yaşındaki kızı Ravan'ı yaralı olarak çıkarttığını ifade etti.

Yaralanan eşi ve çocuklarının hemen hastaneye kaldırıldığını aktaran Ali, şöyle devam etti:

"Çevrede bulunanlar eşimi ve çocuklarımı Halep'te bulunan bir sahra hastanesine götürdü. Eşim hastanede yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Çocuklarıma da hastanede müdahale yapıldıktan sonra Türkiye'ye götürmem ve burada ameliyatlarını yaptırmam gerektiğini söylediler. Bunun üzerine çocuklarımı Türkiye'ye getirdim.''

Ali, yaralı çocuklarının Gaziantep'teki bir hastanede ameliyatlarının yapıldığını ancak ağır yaralanan oğlu Muhammet'in iki bacağının mecburen kesildiğini kaydetti.

ÇOCUKLARIM SÜREKLİ HASTALANIYOR

Çocuklarının taburcu edilmesinin ardından gidecek yerleri olmadığı için Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde kendi imkanlarıyla kiraladıkları evde kalan tanıdıklarının yanlarında kalmaya başladıklarını anlatan Ali, şunları söyledi:

''Yanlarında kaldığım tanıdıklarımın da maddi durumları iyi olmadığı için çocuklarımla birlikte ancak 1,5 ay orada kalabildik. Daha sonra Reyhanlı'da, kalacak yerleri bulunmayan Suriyeli yaralıların kalması için bir hayırsever tarafından oluşturulan bir evde kalmaya başladık. Birkaç aydır bu evde kalıyorum. Yaklaşık 20 kişiyle beraber kalıyoruz ancak buranın hijyen ortamı çok iyi değil. Çocuklarım sürekli hastalanıyor. Tek isteğim çocuklarının daha sağlıklı bir yerde yaşaması.''

Ali, çocuklarının kendilerine bakamayacak kadar küçük oldukları için onları evde yalnız bırakarak çalışmaya gidemediğini ve hayırseverlerin yaptığı gıda yardımıyla ayakta kalmaya çalıştığını sözlerine ekledi.

Kaynak: AA

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle