ZÜRAFALARA BABA ŞEFKATİYLE BAKIYOR

Darıca'daki hayvanat bahçesinin ''Hugo'', ''Hynek'' ve ''Robin'' isimli en uzun 3 sakininin bakımı, "Zürafaların babası" lakaplı Şehmus Solhan tarafından özenle yapılıyor.

Darıca'daki hayvanat bahçesinin en uzun 3 sakininin bakımı, "Zürafaların babası" lakaplı Şehmus Solhan tarafından özenle yapılıyor.

Kocaeli'nin Darıca ilçesindeki Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı'nın ''Hugo'', ''Hynek'' ve ''Robin'' isimli 3 zürafası, ziyaretçilerden yoğun ilgi görüyor.

Hepsi erkek olan 3 zürafanın bakımı ise "Zürafaların babası" lakaplı bakıcı Şehmus Solhan tarafından yapılıyor.

En büyüğü 10 yaşındaki zürafalar, mevsimine göre taze meyve ve ağaç yaprakları ağırlıklı özel bir programla besleniyor.

Zürafaların bakıcısı Şehmus Solhan, zürafaların en büyüğünün 10 yaşındaki ''Hugo'' olduğunu, Hynek'in 8, Robin'in de 4 yaşında olduğunu belirtti.

Hugo'nun 5, Hynek ve Robin'in ise dörder metre boyunda olduğunu anlatan Solhan, zürafaların özenle bakılması gereken hayvanlar olduğunu dile getirdi.

Solhan, zürafalarının çok hassas hayvanlar olduğuna işaret ederek, "Bu hayvanlar çok özel hayvanlar. Zürafaların bakımları da zor. Hassaslar ve hastalanabiliyorlar, dışarıdayken kayıp düşme riskleri oluyor. Yağmurlu havalarda önlem alıyoruz ve dışarı çıkarmıyoruz. Onlarla özel olarak ilgilenmeliyiz. Kaldıkları yerdeki temizlik de oldukça önemli.'' diye konuştu.

Kaynak: AA

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle