En Büyük Haber Oyunu Ümraniye’de Sahneleniyor

Ziyafet Sofrası oyunuyla Türkiye’de ve Avrupa’da kapalı gişe oynayan Tiyatro Külliyen ekibi En Büyük Haber oyunu ile 27 Aralık Cuma akşamı saat 20’de Ümraniye Mavi Kumpanya Sahnesi’nde sahne alıyor.

Hikâyesini Ahmet Mercan’ın yazdığı, Yunus Emre Obut’un tiyatroya uyarlayıp yönettiği ve Osman Doğan’ın Genel Sanat Yönetmeliği’ni yaptığı “En Büyük Haber” adlı yetişkin tiyatrosu, Kur’an’ın anlaşılmasına yönelik farkındalık oluşturacak.

Manevi mesajları verirken aynı zamanda mizahın güçlü dilini kullanan oyun, izleyiciyi sıkmadan, yüksek bir tempo ile farklı bir atmosfere taşıyor. İzleyenleri manevi olarak düşündürüp beslediği gibi aynı zamanda kendine has mizahı ile seyircilere unutamayacakları bir 90 dakika yaşatıyor.

KURAN MESAJINI İÇEREN TİYATRO OYUNU

Oyun adını Kuran’ın 78. Suresi olan ‘Haber’ anlamındaki Nebe Suresi’nin 1 ve 2. ayetlerinden alıyor. Kuran’ı anlamanın hayatın ana değişimlerinden biri olduğu temasıyla sergilenen oyun bu yönü ile içeriği itibariyle ilklerden olma özelliği iddiasını taşıyor.

EN BÜYÜK HABER OYUNU NE ANLATIYOR?

Muhsin iflas etmiş bir fabrikatördür. Haciz ve davaların etkisinden uzaklaştırmak için kızı ve karısını memlekete yollar. Fakir bir semtte tek oda bir ofis tutup işlerine devam etmeye çalışır. Arkadaş bildikleri kişiler işleri bozulunca ondan uzaklaşır ve onu bir başına bırakırlar.

Fabrika müdürü İlyas her şeye rağmen Muhsin’i yalnız bırakmaz. Muhsin, derin bunalımdan intihar ederek kurtulmayı planlar, tüm denemelere rağmen başaramaz.

Bir gün Muhsin’in köylüsü olduklarını iddia eden Sefer ve Ziya ofisi ziyaret ederler. Ziya ve Sefer bir gece ofiste bulunan kasayı soymak için harekete geçerler. Soygun esnasında etrafta bulunan kitaplara çarpan Ziya düşürdüğü Kuran-ı Kerim’i okumaya başlar. Bu esnada Muhsin iki hırsızı ansızın yakalar. Ziya ve Sefer Kuran-ı Kerim’in kendileriyle konuştuğunu söylerler. Bu üç adam Kur’an ile tanışma sürecine girer ve değişim başlar…

TİYATROYA NASIL GİDERİM?

Yer:

Mavi Kumpanya Sahnesi - Ümraniye

Bilgi ve Rezervasyon:

0 (553) 545 43 53

Bilet:

En Büyük Haber Oyunu için tıklayınız

OYUN KÜNYESİ

Yazan–Yöneten: Yunus Emre Obut.

Oyuncular:  Yunus Emre Obut, Osman Doğan, İsmail Volkan Ceylan, İsmail Emre Biliciler.

Teknik Personel: Zübeyr Doğan , Ömer Kılıç.

Genel Sanat Yönetmeni: Osman Doğan.

Süre: 90 dk.

Tür: Yetişkin oyunu.

EN BÜYÜK HABER FRAGMANI - TİYATRO KÜLLİYEN

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle