YAŞLI VE KİMSESİZLERİN SOFRALARINA İFTAR SEVİNCİ

Kayseri'nin Kocasinan Kaymakamlığınca, Ramazan dolayısıyla kimsesiz ve ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine yemek servis ediliyor.

Yemekler kaymakamlık görevlileri tarafından iftara yakın bir vakitte, sıcak halde önceden belirlenen evlere dağıtılıyor.

Her gün büyük bir titizlik ve özveriyle hazırlanan yemekler, sefer taslarıyla iftar sofralarına ulaştırılıyor. Her gün ortalama 150 kilometre yol kat eden kaymakamlık görevlileri, ev ev dolaşıp sofralara "bereket" taşıyor. Bir sonraki gün evlerden boş alınan sefer tasları, 4 çeşit yemeğin bulunduğu dolusuyla değiştiriliyor. Bu sayede ihtiyaç sahipleri iftarda "hangi yemeği yapacağım?" kaygısı taşımadan rahat, huzurlu ve zahmetsiz bir şekilde oruç tutuyor.

Kocasinan Kaymakamı Ali Candan, 3 yıldır devam eden bu hizmetten dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Bakacak kimsesi ve gelir durumu iyi olmayan yaşlılar için başlattıkları bu uygulamanın 2014'den bu yana devam ettiğini ifade eden Candan, "Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında görevli arkadaşlarımız 3 yıldır Ramazan aylarının her günü ortalama 150 kilometre yol yaparak sefer taslarıyla 4 kap yemeği yaşlılarımızın kapılarına kadar götürüyor." dedi.

Kimsesiz ve yaşlı vatandaşların bu hizmetten faydalanabildiğini anlatan Candan, hem iftar hem sahur sofraları için yemek taşıdıklarını aktardı.

Kaynak: AA

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle