ÜSKÜDAR'DA İKİ OYUN SAHNEDE

Tiyatro Külliyen'in sahnelediği Ziyafet Sofrası ve En Büyük Haber tiyatro oyunları 21 Ocak Pazar günü Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde tiyatro izleyicilerini bekliyor.

EN BÜYÜK HABER (SAAT 15.00)

İflas Eden Bir İş Adamı...

Muhsin iflas etmiş bir fabrikatördür. Haciz ve davaların etkisinden uzaklaştırmak için kızı ve karısını memlekete yollar. Fakir bir semtte tek oda bir ofis tutup işlerine devam etmeye çalışır. Arkadaş bildikleri kişiler işleri bozulunca ondan uzaklaşır ve onu bir başına bırakırlar. Fabrika müdürü İlyas ve çaycı Hayri herşeye rağmen Muhsin’i yalnız bırakmazlar. Muhsin derin bunalımdan intihar ederek kurtulmayı planlar, tüm denemelere rağmen başaramaz.

Bir gün Muhsin’nin köylüsü olduklarını idda eden Sefer ve Rasim ofisi ziyaret ederler. Rasim ve Sefer bir gece ofiste bulunan kasayı soymak için harekete geçerler. Soygun esnasında etrafta bulunan kitaplara çarpan Rasim düşürdüğü Kur’an-ı Kerim’i okumaya başlar. Bu esnada Muhsin iki hırsızı ansızın yakalar. Rasim ve Sefer Kur’an-ı Kerim’in kendileriyle konuştuğunu söylerler. Bu üç adam Kur’an ile tanışma sürecine gider ve değişim başlar.

Kısa Sürede 30.000 bin seyirciye ulaşan oyun yenilenen kadrosu ve eklenen sahneleri ile sahnelenmeye devam ediyor... 

ZİYAFET SOFRASI ( SAAT 19.00 )

Dergahta iki Sarhoş...

İki sarhoş açlıktan yolu şaşırınca kendilerini dergahta buldu. Ne olduğunu anlayamadan önüne düşen yemekleri gören sarhoşlar durumu dergahtakilere çaktırmadan karınlarını doyurmakla meşguldüler. Ta ki ayılana kadar…

Osman Nuri Topbaş’ın ‘ Hüdayi’nin Ziyafet Sofrası’ isimli eserinden tiyatroya uyarlanan Tiyatro Külliyen yapımı ‘Ziyafet Sofrası’ adlı oyun kısa sürede yaklaşık 25.000 seyirciye ulaşarak seyircinin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Oyun Ahmet Kemal ve Mehmet Kemal karakterlerinin karınlarını doyurmak için gittikleri dergahta yaşadıkları dönüşümü konu ediniyor. İkilinin manevi hayatla tanıştıkları yeni yaşantılarını keşfetme gayretleri komik bir dille sahneye aktarılıyor.

Yer: Bağlarbaşı Kültür Merkezi

Bilet - Öğrenci: 15 TL

Bilet - Tam: 20 TL

Rezervasyon için: 0(553) 545 43 53

Bilet almak için tıklayınız

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle