ÜSKÜDAR'DA ÜÇ OYUN SAHNEDE

"Ziyafet Sofrası", "En Büyük Haber" ve yeni oyun "Köprüden Önce Son Çıkış" bu ay Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde sahnelenecek.

Üsküdar'da tiyatroseverlere üç güzel haber; Ziyafet Sofrası oyunu 15 Ekim Pazartesi 20:00'de, En Büyük Haber oyunu 17 Ekim Çarşamba 20:00'de ve Köprüden Önce Son Çıkış oyunu 25 Ekim Perşembe 20:00'de Bağlarbaşı'nda izleyiciyle buluşacak.

ZİYAFET SOFRASI

Muhterem Osman Nuri Topbaş Hocaefendi'nin eserinden sahneye uyarlanan Ziyafet Sofrası tiyatro oyunu Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanına ulaşmaya devam ediyor.

Oyun, iki sarhoşun karınlarını doyurmak için gittikleri Hüdayi Dergah'ında karşılaştıkları manevi ziyafeti mizahın güçlü diliyle sahneye aktarıyor.

Ziyafet Sofrası, 15 Ekim Pazartesi günü, saat 20:00'de Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde sahnelenecek.

EN BÜYÜK HABER

Muhsin iflas etmiş bir fabrikatördür. Haciz ve davaların etkisinden uzaklaştırmak için kızı ve karısını memlekete yollar. Fakir bir semtte tek oda bir ofis tutup işlerine devam etmeye çalışır. Arkadaş bildikleri kişiler işleri bozulunca ondan uzaklaşır ve onu bir başına bırakırlar. Fabrika müdürü İlyas ve çaycı Hayri herşeye rağmen Muhsin’i yalnız bırakmazlar. Muhsin derin bunalımdan intihar ederek kurtulmayı planlar, tüm denemelere rağmen başaramaz.

Bir gün Muhsin’nin köylüsü olduklarını idda eden Sefer ve Ziya ofisi ziyaret ederler. Ziya ve Sefer bir gece ofiste bulunan kasayı soymak için harekete geçerler. Soygun esnasında etrafta bulunan kitaplara çarpan Ziya düşürdüğü Kur’an-ı Kerim’i okumaya başlar. Bu esnada Muhsin iki hırsızı ansızın yakalar. Ziya ve Sefer Kur’an-ı Kerim’in kendileriyle konuştuğunu söylerler. Bu üç adam Kur’an ile tanışma sürecine gider ve değişim başlar.

 

Kur'an- ı Kerim'in anlaşılmasına yönelik farkındalık oluşturmak ve insanlığın ana kitabı olan Kuran'la olan bağlarını daha güçlü hale getirmek amacıyla hazırlanan oyun İflas eden iş adamı Muhsin Karaoğlu'nun  hikayesini komik bir dille sahneye aktarıyor. Kısa sürede 52.000 seyirciye ulaşan En Büyük Haber izleyicisiyle buluşuyor.

En Büyük Haber, 17 Ekim Çarşamba günü saat 20:00'de Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde sahnelenecek.

KÖPRÜDEN ÖNCE SON ÇIKIŞ

İnsan daima araftadır. İki nokta arasında; ''Yaşam ile Ölüm'', ''Hak ile Batıl'', ''Mana ile Hiçlik''... Bazıları ortada bir yol tutarken, bazıları kenarda yaşar. Bu sınırdaki yaşamda da insan, onu hakka çekmek ve onu batıla düşürmek isteyen iki el arasındadır. Tüm bu seçimler insan hep bir işaret beklemektedir.

Adem, gecenin en karanlık anında, ıssız bir köprünün orta yerinde, aşağıya kadar sarkmış bir haldeyken, yoldan geçen biri adam Adem'i engelleyip, bu konuda ikna olana kadar onu köprünün korkuluklarına bağlar. Garip bir balıkçının işe dahil olmasıyla arapsaçına dönen olay, balıkçının sorduğu bir soruyla Adem'in hiç planlamadığı manevi bir yolculuğa döner; ''İman ediyorum diyorsun da Adem, o zaman uçurumun kenarında ne işin var?''

Köprüden Önce Son Çıkış, 25 Ekim Perşembe günü saat 20:00'de Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde sahnelenecek.

BİLETLER 

Oyun biletleri öğrenci 15, tam  20 liradan satışta.

Biletlerinizi www.biletiva.com/TIYATRO_KULLIYEN adresinden temin edebilir veya 0553 545 43 53 numaralı telefondan rezervasyon yaptırabilirsiniz.

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle