SURİYELİLER İÇİN ÜCRETSİZ GİYİM MAĞAZASI AÇILDI

Bir STK, İzmir'de yaşayan Suriyeli sığınmacılar için ücretsiz bir giyim mağazası açtı.

İzmir'de açılan giyim mağazasından Suriyeli sığınmacılar gönüllerince kıyafetlerini ücretsiz olarak seçme imkanı buluyor. İzmir'in Konak ilçesine bağlı Basmane semtinde açılan giyim mağazasına gelen sığınmacılar, ailece kıyafet seçebiliyor.

Dağıtımla ilgili gazetecilere açıklamada bulunan STK'nın Ege Temsilcisi Harun Ece, Türkiye'deki ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra Suriyeli sığınmacılara da yardımlara devam ettiklerini belirtti.

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE KILIK-KIYAFET YARDIMI

İhtiyaç sahibi Suriyelilere mağazaya gelerek istedikleri gibi kıyafet seçmeleri için randevu verdiklerine işaret eden Ece, "İzmir'de yaza girerken de 2 bin 171 Suriyeliyi giydirmiştik. Kışa girerken de yine aynı kampanyayı başlatıyoruz, 2 hafta içerisinde 2 bin Suriyeliyi giydirmeyi planlıyoruz. Süreçle bu rakam 2 bini aşabilir. Kıyafetleri hazır paket olarak vermiyoruz çünkü vücutlarına uymayabiliyor, burada kendileri beğeniyor, deniyor ve seçiyorlar" dedi.

Ece, dağıtılan kıyafetlerin kullanılmamış olduğunu vurguladı. Mağazadan giyinen 6 yaşındaki Semanur Ali ise mağazayı çok beğendiğini buradan istediği kıyafetleri almanın kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Kaynak: AA

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle