ÇEYİZLERİNİ SURİYELİLER İÇİN SATTILAR

Kilis'te lise öğrencileri, çeyizlerindeki el emeği ürünlerle düzenledikleri kermesin gelirini, sınır ötesindeki ihtiyaç sahiplerine yolladı.

Kilis'te Ekrem Çetin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, çeyizlerini sergiledikleri kermesten elde edilen geliri sınır ötesindeki ihtiyaç sahibi Suriyelilere gönderdi.

Okullarında düzenledikleri kermeste çeyizlerindeki el emeği ürünleri satan öğrenciler, elde ettikleri 3 bin 500 lira gelirle, hazırladıkları insani yardımmalzemelerini Türk Kızılayı yetkililerine teslim etti.

Okul Müdürü Leyla Yarımdağ, öğrencilerinin örnek bir davranış sergilediğini belirterek, Suriye'nin Halep kentinde yaşanan olaylar karşısında duyarsız kalmadıklarını söyledi.

Öğrencilerin bu fikirle kendilerine geldiğinde "Kanayan Yaralara Dokunan Eller" projesini başlatmaya karar verdiklerini ve bu çerçevede kermes düzenlediklerini anlatan Yarımdağ, öğrencilerin çeyizlerini kermeste sattıklarını, aynı zamanda esnaf ve vatandaşlarla bazı kurumlardan destek aldıklarını belirtti. Yarımdağ, bir öğrencilerinin de geçen sene hadis yarışmasında kazandığı 5 altından 3'ünü kermese bağışlamasının kendilerini duygulandırdığını dile getirdi.

Öğretmenlerden Bircan Sayan da kente geçen yıl içerisinde bombalar düştüğünü, bu nedenle de Suriyelilerin hissiyatını en fazla kendilerinin anlayabildiğini ifade etti.

Esengül Arslan da projeyle, birkaç çocuğun yüzündeki gülümsemeye neden olmaya çalıştıklarına vurgu yaptı.

Kızılay Kilis Şube Başkanı Faruk Erdinç, düzenlenen kermes sonrası elde edilen 3 bin 500 lirayla kışlık kıyafet, battaniyenin okul idaresinden teslim alındığını, en kısa zamanda sınırın Suriye tarafındaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağını kaydetti.

Kaynak: AA

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle