SUDAN'DA TÜRKÇE ÖĞRENMEK İÇİN SIRAYA GİRDİLER

Yunus Emre Enstitüsü Hartum'da Türk dilini, sanatını ve kültürünü tanıtmak amacıyla Sudan'da da büyük ilgiyle karşılaştı.

Türk dilini, sanatını ve kültürünü tanıtmak amacıyla dünyanın dört bir yanında çalışmalarını sürdüren Yunus Emre Enstitüsü, Sudan'da da büyük ilgiyle karşılaştı.

Hartum Yunus Emre Enstitüsü Feyzullah Bahçi, yaklaşık bir yıl süren bina yapım çalışmalarının ardından Hartum'daki merkezin kasım ayında faaliyetlerine başladığını söyledi.

"SIRADA BEKLEYEN ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN YENİ OKUTMAN TALEP ETTİK"

Bahçi, enstitünün henüz öğrencilerimiz için resmi açılışın yapılmamış olmasına rağmen ilk ay 346 öğrenciye ders vermeye başladıklarını belirterek, "Sırada 85 kişi daha bekliyor. Sırada bekleyen öğrencilerimiz için yeni okutman talep ettik." dedi.

Her yaştan kursiyerin Hartum Yunus Emre Enstitüsünde Türkçe öğrendiği söyleyen Bahçi, "Hartum'daki merkezimizde farklı düzeylerde toplam 183 öğrencimiz var. Darfur'da bulunan Nyala - Türk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde de Türkçe dersleri vermeye başladık ve şimdiden 100 öğrencimiz oldu." diye konuştu.

40 ülkede 51 merkezle faaliyetlerini sürdüren Yunus Emre Enstitüsü, 2009 yılından bu yana 99 binden fazla kişiye Türkçe öğretti ve Türk kültürünü tanıttı.

Kaynak: AA

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle