MESCİD-İ AKSA’YA KARŞI İSRAİL SALDIRISI BİTMİYOR

İsrail askerleri geçtiğimiz ayda defalarca ve Müslümanların Mescid-i Aksa’ya girmesini yasaklayarak, camiye postallarıyla girerek cemaate saldırıda bulundu.

İslam dünyasının içler açısı durumundan istifade etmek isteyen İsrail, Mescid-i Aksa’ya yönelik tahriklerine ve işgal planına hız vermiş durumda. Had safhaya varan tahriklerine her geçen gün bir yenisini ekleyen İsrail’e İslam dünyası ne yazık ki etkili bir tavır almanın çok ama çok ötesinde. Her biri kendi derdiyle meşgul çünkü. Kudüs ve Mescid-i Aksa işgal devletinin insafına terk edilmiş durumda.

Kudüs’te Yahudi yerleşimciler, asker veya polis eşliğinde sık sık Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyerek cami cemaatini ve eğitim gören öğrencileri taciz ediyor.

İsrail askerleri geçtiğimiz ayda defalarca ve Müslümanların Mescid-i Aksa’ya girmesini yasaklayarak, camiye postallarıyla girerek cemaate saldırıda bulundu. Müslümanların Mescid-i Aksa’ya girişinin yasaklandığı saatlerde çok sayıda Yahudi yerleşimci ise polis korumasında içeri alındı. İsrail askerleri, 2014 Kasım ayında da Mescid-i Aksa’yı basarak gaz bombaları ve plastik mermilerle Filistinlilere saldırmıştı. 1967’den bu yana ilk defa Mescid-i Aksa’nın içine girerek ibadethaneyi tahrip eden İsrail askerleri mescidin halılarını çiğnemişti.

 Kaynak: Beytullah Demircioğlu, Altınoluk Dergisi, Ekim 2015, 356. Sayı

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle