'MAHİR İZ' YÂD EDİLİYOR

İstanbul Gönüllü Eğitimciler Derneği (İGEDER) geçen yıl Nurettin Topçu’yu anarak ilkini gerçekleştirdiği “İz Bırakan Eğitimciler” etkinliğine bu yıl Prof. Dr. Mustafa Uzun ve Prof. Dr. Uğur Derman’ın katılımıyla vefatının 40. yılında Mahir İz’i anıyor.

İGEDER, “İz Bırakan Eğitimciler” programı çerçevesinde birçok eğitimci, yazar ve akademisyenin yetişmesinde emeği geçen merhum muallim ve fikir adamı Mahir İz’i vefatının 40. yılında anıyor.

"Allah’ın ve Rasûlü’nün istediği Müslüman cami içinde anlaşılmaz. Cami cemaati veya Arafat’taki cemaat Allah’ın bin bir emrinden sadece ikisini yerine getirendir. Müslümanın hakiki ölçüsü cami dışındaki, muamelatından, işlerinden meydana çıkar." sözüyle bulunduğu tüm ortamlarda dinimizi hâl ve kâl ile anlatabilmeyi başarmış bir şahsiyet olan Mahir İz hoca, güzel ahlâkı ile öğrencileri ve çevresine her daim örnek olmuş bilge bir insan.

Mahir İz’i şahsî, edebî, ictimaî ve meslekî hatıraları bağlamında tanıma ve tanıtma amacıyla gerçekleştirilecek programda Prof. Dr. Mustafa Uzun ve Prof. Dr. Uğur Derman hoca birer konuşma yapacak. 30 Kasım 2014 Pazar günü Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek etkinlik saat 13.00 ile 17.00 arasında yapılacak.

Karşılama ve ikram ile başlayacak programda Mahir İz Hoca’nın kendi sesinden şiir dinletisi yapılacak. İGEDER Yönetim Kurulu Başkanı Duran Cankatar’ın açılış konuşması ile devam edecek etkinlikte, sinevizyon gösteriminin ardından Prof. Dr. Mustafa Uzun ve Prof. Dr. Uğur Derman hocaların konuşmaları ile program sona erecek.

Detaylı bilgi için: www.igeder.org.tr

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle