Lider Eğitim 2024 Yaz Okulları

Lider Eğitim, 2024 yılı için ilkokul-ortaokul, gündüzlü ve yatılı seçeneğiyle lise öğrencilerine yönelik yaz okulları düzenliyor.

Lider Eğitim'in bu yaz ilkokul-ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenleyeceği yaz okulları ve yaz kursları 1 Temmuz 2024 Pazartesi günü başlıyor.

2024 LİDER YAZ OKULLARI KAYITLARI BAŞLADI!

Lider Eğitim 2024 Yaz Okulları, 1-26 Temmuz 2024 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Yaz okullarına kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerin 1 Temmuz 2024 Pazartesi gününe kadar başvurularını yapması gerekiyor.

7 yaş ve üzeri erkek öğrencilere yönelik olarak düzenlenecek yaz okulları ve yaz kurslarında çocuklara karakter inşası ve değerler eğitimi verilmesi amaçlanıyor.

Lider Eğitim; Kur’ân-ı Kerîm, Siyer-i Nebî, Âdâb-ı Muâşeret, Ahlâk eğitimlerinin yanı sıra 4 farklı tema ile 4 hafta boyunca dolu dolu bir eğitim içeriğiyle öğrencilerin "yazına değer kat"mayı hedefliyor.

Öğrencileri; kodlamadan roketçiliğe, fen deneylerinden uzaya, ahşaptan tuval boyama sanatına kadar dolu dolu pek çok program bekliyor!

Birinci Hafta | Doğa

Şaşırtıcı ve bilgilendirici doğada hayatta kalma teknikleri, izcilik oyunları, aksiyon dolu oryantiring ve bol etkinlikli bir piknikle heyecan zirveye taşınıyor.

İkinci Hafta | Bilim

Bilim teması ile Akıncı ve Hürkuş model uçakları, su roketleri, özerk robotlar üretildikten sonra ve bilim merkezi gezileri ile yeni meraklara “merhaba” deniliyor.

Üçüncü Hafta | Spor

Geleneksel Türk Okçuluğu ile yaylar hedefleri isabet almak için geriliyor, halı sahalarda tatlı rekabetin kapısı aralanıyor, su tabancaları ise eğlenceli ve bir o kadar da çekişmeli bir mücadele için hazırlanıyor.

Dördüncü Hafta | Sanat

Son haftaya gelindiğinde çocuklarımızın ruhu sanatla dinleniyor. Geleneksel motiflerle bezenmiş bardak altlıkları yapılıyor, modern bir üretimle modellenmiş dünya haritası görünümlü duvar saatleri hazırlanıyor, odaların en güzel yerine konulmak üzere ahşap TOGG arabaları çocuklarımızın hayallerindeki renklerle boyanıyor.

Daha fazlası için yazokulu.lider.org.tr adresini ziyaret edebilir veya aşağıdaki telefon numaralarını arayabilirsiniz:

İrtibat Numaraları

  • Büyükçekmece: 0552 692 57 44
  • Çekmeköy: 0553 879 50 88
  • Pendik (Güllübağlar): 0553 358 59 21
  • Pendik (Yenişehir): 0552 388 26 20
  • Samandıra: 0507 868 52 02
  • Sultanbeyli (Orhangazi): 0554 164 25 40
  • Ümraniye (Merkez): 0554 957 36 67
  • Ümraniye (Dudullu): 0554 957 36 68
  • Üsküdar (Merkez): 0541 762 71 33
  • Üsküdar (Küçük Çamlıca): 0507 560 99 85

LİDER EĞİTİM 2024 YAZ OKULLARI

İlkokul-Ortaokul Yaz Okulları

Gündüzlü Lise Yaz Okulları

Yatılı Lise Yaz Okulları

İslam ve İhsan

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle

İslam ve İhsan

İslam, Hz. Adem’den Peygamber Efendimize (s.a.v) gönderilen tüm dinlerin ortak adıdır. Bu gerçeği ifâde için Kur’ân-ı Kerîm’de: “Allâh katında dîn İslâm’dır …” (Âl-i İmrân, 19) buyurulmaktadır. Bu hakîkat, bir başka âyet-i kerîmede şöyle buyurulur: “Kim İslâm’dan başka bir dîn ararsa bilsin ki, ondan (böyle bir dîn) aslâ kabul edilmeyecek ve o âhırette de zarar edenlerden olacaktır.” (Âl-i İmrân, 85)

...

Peygamber Efendimiz (s.a.v) Cibril hadisinde “İslam Nedir?” sorusuna “–İslâm, Allah’tan başka ilâh olmadığına ve Muhammed’in Allah’ın Rasûlü olduğuna şehâdet etmen, namazı dosdoğru kılman, zekâtı vermen, Ramazan orucunu tutman, yoluna güç yetirip imkân bulduğun zaman Kâ’be’yi ziyâret (hac) etmendir” buyurdular.

“İman Nedir?” sorusuna “–Allah’a, meleklerine, kitaplarına, peygamberlerine, âhiret gününe inanmandır. Yine kadere, hayrına ve şerrine îmân etmendir” buyurdular.

İhsan Nedir? Rasûlullah Efendimiz (s.a.v): “–İhsân, Allah’a, onu görüyormuşsun gibi kulluk etmendir. Sen onu görmüyorsan da O seni mutlaka görüyor” buyurdular. (Müslim, Îmân 1, 5. Buhârî, Îmân 37; Tirmizi Îmân 4; Ebû Dâvûd, Sünnet 16)

Kuran-ı Kerim, Peygamber Efendimize (s.a.v) gönderilen ilahi kitapların sonuncusudur. İlahi emirleri barındıran Kuran ve beraberinde Efendimizin (s.a.v) sünneti tüm Müslümanlar için yol gösterici rehberdir.

Tüm insanlığa rahmet olarak gönderilen örnek şahsiyet Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v) 23 senelik nebevi hayatında bizlere Kuran ve Sünneti miras olarak bırakmıştır. Nitekim hadis-i şerifte buyrulur: “Size iki şey bırakıyorum, onlara sımsıkı sarıldığınız sürece yolunuzu asla şaşırmazsınız. Bunlar; Allah’ın kitabı ve Peygamberinin sünnetidir.” (Muvatta’, Kader, 3.)

Tasavvuf; Cenâb-ı Hakkʼı kalben tanıyabilme sanatıdır. Tasavvuf; “îmân”ı “ihsân” gibi muhteşem ve muazzam bir ufka taşımanın diğer adıdır. Tasavvuf’i yola girmekten gaye istikamet üzere yaşayabilmektir. İstikâmet ise, Kitap ve Sünnet’e sımsıkı sarılmak, ilâhî ve nebevî tâlimatları kalbî derinlikle idrâk edip onları hayatın her safhasında vecd içinde yaşayabilmektir.

Dua, Allah Teâlâ ile irtibatta bulunmak; O’na gönülden yönelmek, meramını vâsıta kullanmadan arz etmek demektir. Hadisi şerifte "Bir şey istediğin vakit Allah'tan iste! Yardım dilediğin vakit Allah'tan dile!" buyrulmuştur. (Ahmed b. Hanbel, Müsned, 1/307)

Zikir, bütün tasavvufi terbiye yollarında nebevi bir üsul ve emanet olarak devam edegelmiştir. “…Bilesiniz ki kalpler ancak Allâh’ı zikretmekle huzur bulur.” (er-Ra‘d, 28) Zikir, açık veya gizli şekillerde, belirli adetlerde, farklı tertiplerde yapılan önemli bir esastır. Zikir, hatırlamaktır. Allah'ı hatırlamak farklı şekillerde olabilir. Kur'an okumak, dua etmek, istiğfar etmek, tefekkür etmek, "elhamdülillah" demek, şükretmek zikirdir.

İlim ve hâl kelimelerinden oluşmuş bir isim tamlaması olan ilmihal (ilm-i hâl) sözlükte "durum bilgisi" demektir. Bütün müslümanların dinî bilgi ve uygulama bakımından ihtiyaç duyduğu, bir bakıma müslüman olmanın ve müslümanlığın icaplarını yerine getirmenin ön şartı durumundaki fıkhi temel bilgiler ilmihal diye anılmıştır.

İslam ve İhsan web sitesinde İslam, İman, İbadet, Kuranımız, Peygamberimiz, Tasavvuf, Dualar ve Zikirler, İlmihal, Fıkıh, Hadis ve vb. konularda  güvenilir kaynaklardan bilgiye ulaşabilirsiniz.