"KARAKTERLİ NESİL" BU PROGRAMDA YETİŞİYOR

Lider Eğitim Kültür ve Sanat Gençlik Kulübü Derneği, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılı ara tatilinde gençlerle birçok farklı program gerçekleştirdi.

Lider Eğitim Derneği, İstanbul Karakter Eğitimi Birimi'nin düzenlemiş olduğu "Ecdadın İzinde Karakterli Nesil" kampı kapsamında 5, 6, 7 ve 8. sınıfların ve liseli öğrencilerinin katılımıyla birbirinden güzel programlar organize edildi.

lidergenc3140 öğrencinin beş gün katıldığı kampta gençlere kendilerine değer katacak eğitimler verildi. Gençlerin vakitlerini değerlendirmeleri açısından eğitimlerin yanı sıra yarışmalar, hasbihaller, sosyal ve sportif aktiviteler düzenlendi.

Gençler, "Ecdadın İzinde Karakterli Nesil" kampında hem sosyal yönlerini geliştirdiler hem bilgi dağarcıklarını genişlettiler. Birlik ve beraberlik duygularını pekiştirerek vakitlerini güzel ve anlamlı anılarla süslediler.

Öğrencilerin tamamına ortak yapılan veda programında, öğrenciler 3 saat boyunca kampta aldıkları musiki ve tiyatro derslerinden kesitler sundular. Öğrenciler katılım belgelerini ve hatıra fotoğraflarından oluşan albümleri alıp evlerine dönerken dostlarından ayrılmanın hüznünü de yasamış oldular.

SİPERDE UNUTULMAYAN SALAVAT

Ayrıca Çanakkale Zaferi'nin bu yıl 100. yılı olmasından dolayı kamplarda ecdadın izinde Çanakkale teması islendi. Okunan kitaplar, izlenen filmler, dinlenen seminerler, yapılan hatimler gençleri Çanakkale ruhuna daha da yaklaştırdı. Öğrencilerin her birinin işaret parmağına yakılan kınalar ile de “Kınalı Hasan” misali gençlere farklı duygular yaşattı.

Öğrenciler açısından en unutulmaz olaylardan biri her öğrencinin kamp boyunca hazırlanan siperde şehit mezarını bir saat boyunca abdestli bir şekilde sadece salavat çekerek beklemesiydi. “Artık nöbet sırası bizde!” diyerek o mezarı her yurtta bir dakika bile boş bırakmayan öğrenciler vatanı, canlarıyla muhafaza eden ecdadın yolunda gitmenin sevincini yaşadı.

lidergenc.

lidergenc1

Ayrıntılı Bilgi: www.lider.org.tr

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle