İSTANBUL’DA DOĞA YÜRÜYÜŞÜ HATLARI

İstanbul’da doğa yürüyüşü nerede yapılır? İstanbul’a yakın yürüyüş rotaları…

İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri Genel Müdürlüğü (İETT) İstanbul’da doğa yürüyüşü (trekking) yapmak isteyen yolculara ulaşım hizmeti sunmak üzere iki yeni hattı hizmete sundu.

İETT, Beşiktaş İskele’den kalkan D2 Beşiktaş- Belgrad Ormanı hattı ile İstanbulluları doğa ile buluşturarak trekking hattını hayata geçirdi.

DOĞASEVERLERE İKİ HAT

İstanbullular D2 numaralı hat ile Beşiktaş- Belgrad Ormanı hattı ile doğaseverler Beşiktaş İskele- Zincirlikuyu Metrobüs, 4. Levent, Maslak, Hacıosman, Atatürk Arboretumu’ndan geçerek Belgrad Ormanına ulaşacak. D1 hattının güzargahı ise; Kadıköy, Numune hastanesi, Doğancılar, Altunizade, Ümraniye, Çakmak Köprüsü, Şile Yolu, Çubuklu Evleri, Polonezköy Muhtarlık olacak. Trekking hatları bahar ve yaz aylarında hafta sonları hizmet verecek.

ORGANİK HATLAR

İETT, daha önce hayata geçirdiği köy hatlarıyla İstanbul’un içinde köy hayatını yaşamak isteyen vatandaşlara farklı bir hafta sonu yaşama fırsatı sunuyor.

İstanbul’dan ayrılmadan doğayla iç içe bir gün geçirmek isteyenler, Arnavutköy, Başakşehir, Beykoz, Çatalca, Çekmeköy, Eyüp, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri ve Şile ilçelerine bağlı köylere düzenlenen hatlardan yararlanabiliyor.

İSTANBUL’A YAKIN YÜRÜYÜŞ ROTALARI - İstanbul’da Trekking

istanbulda-doga-yuruyusu

İSTANBUL’DA GÜNÜBİRLİK GEZİLECEK YERLER

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle