İDLİB VE HAMA'DAKİ MÜLTECİLER ACİL YARDIM BEKLİYOR

Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı, İdlib ve Kuzey Hama’daki Suriyeli kardeşlerimiz için acil yardım kampanyası düzenliyor. 

İdlib ve Hama kırsalındaki kamplarda kalan mülteciler yağmur ve çamurda hayat mücadelesi veriyor. Bombalardan ve savaştan kaçıp geldikleri Hama ve İdlib kırsalında kendilerine yardım elinin uzatılmasını bekleyen mülteciler; çadırlarının su aldığını, kampların çamurla kaplandığını söylüyor.

İdlib'de evleri, hastaneleri, mescitleri ve okulları bombalanan mülteciler, canlarını kurtarmak için gidebildikleri güvenli bölgelerde buldukları açık alanlarda çadırlar kurduklarını, ancak yağmur sularının çadırlardan içine girdiğini ifade ediyorlar.

Son iki yılda aldığı göçlerle İdlib’in nüfusu üç milyona ulaştı. Son üç ayda İdlib ve Hama'da evlerini terk edip mülteci durumuna düşen ve 410 noktada kendilerine kamp kuran Suriyelilerin sayısı 351 bini geçti. Mültecilerin 64 bini erkek, 74 bini kadınlardan oluşuyor. Bu sayının 213 binini çocuklar oluşturuyor.

İdlib’e göç etmek zorunda kalan birçok insan, çamur içindeki çadırlarda yaşam mücadelesi veriyor. Battaniyeden çocuk bezine, ekmekten konserveye kadar birçok konuda Suriyeli mültecilerin acil yardıma ihtiyaçları var.

HÜDAYİ VAKFI İLE YARDIMLARINIZI GÖNDEREBİLİRSİNİZ

Siz de Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı'na yapacağınız bağışlarınızla onların yanında olabilirsiniz. Telefonunuzdan  15 tl bağışlamak için SURİYE yazıp 4832'ye kısa mesaj atabilirsiniz.

Online yardım etmek için tıklayınız https://www.hudayivakfi.org.tr/online_bagis/donation/21/suriye_yardimi

Kaynak: İslamveihsan

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle