"HÜDAYİ'NİN ZİYAFET SOFRASI" OYUNU SAHNELENDİ

Osman Nuri Topbaş Hocaefendi’nin “Hüdayi’nin Ziyafet Sofrası” isimli eserinden aynı adla tiyatroya uyarlanan oyun, Bağlarbaşı Kültür ve Kongre Merkezi’nde sahnelendi.

Lider Eğitim Kültür ve Sanat Gençlik Kulübü Derneği ile Erkam Radyo tarafından organize edilen ve Tiyatro Külliyen Grubu tarafından sahnelenen oyuna izleyicilerin yoğun ilgisi vardı. Osman Nuri Topbaş Hocaefendi’nin “Hüdayi’nin Ziyafet Sofrası” isimli eserinden tiyatroya uyarlanan oyun izleyicileri güldürürken düşündürdü, düşündürürken de zaman zaman ağlattı. İzleyiciler 90 dakika süren tek perdelik tiyatro oyununu sık sık alkışlayarak beğenilerini ifade ettiler.

hudayi8

Üsküdar’da soğuk bir kış gününde yolu Hüdayi dergâhına düşen iki sarhoşun hikâyesini anlatan oyun yaşadığımız hayata dair de pek çok sorunun cevabını izleyiciye veriyor.

Ahmet Kemal ve Mehmet Kemal karakterlerinin karınlarını doyurmak için geldikleri dergâhta yaşadıklarını konu alan oyun, manevi bir hayatla tanışan bu ikilinin yeni tanıştıkları bu hayatı algılamaya çalışmalarını komik bir dille anlatıyor.

Osman Doğan’ın yönetiminde sahneye taşınan oyunda, Kayhan Binnetoğlu, Osman Doğan, Erdal Hedef, Mehmet Kavalalı, Uğur Karasakal, Fesih ve Ahmet Aytaç’ın oyunculuğu izleyenler tarafından beğeni topluyor.

hudayi4

OYUN BİZİ HEM GÜLDÜRDÜ HEM DÜŞÜNDÜRDÜ

Tiyatroya katılan öğrencilerden Mehmet Nurullah Sağlam, “Bu tiyatro oyununu izlerken çok keyifli vakit geçirdim. Oyun bizi hem güldürdü hem de düşündürdü. İzlediğim bu oyundan şunu anladım; insanları dış görünüşlerinden dolayı yargılamamalıyız. Herkesin bir hikayesi var ve bizden herhangi bir konuda yardım isteyen herkese elimizden geldiğince yardım etmeye çalışmalıyız. Ayrıca böyle güzel mesajlar içeren bir oyunu komedi türüne çeviren ve bizi oldukça güldüren oyunculara da çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuşarak duygularını ifade etti.

Üsküdar Belediyesi Bağlarbaşı Kültür ve Kongre Merkezi’nde sahnelenen oyuna katılan izleyiciler salona sığmadı. Oyun sonunda yönetmen Osman Doğan salonu dolduran izleyicilere katılımlarından dolayı teşekkür etti.

hudayi2

hudayi7

hudayi5

hudayi6

hudayi10

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle