Hüdayi Vakfı'ndan Örnek Davranış 'vefa Hareketi'

Ülke olarak geçtiğimiz bu zor zamanlarda Hüdayi Vakfı'ndan örnek davranış 'Vefa Hareketi' hizmeti...

Aziz Mahmûd Hüdayi Vakfı, tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgınına karşı devletin yerinde aldığı tedbirler kapsamında İstanbul’da evlerinden çıkamayan, yalnız yaşayan 60 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlara vefa hareketi kapsamında desteğini arttırıyor.

Hüdayi Vakfı İstanbul’da her ay yaklaşık 7 bin aileye düzenli bir şekilde gıda ve hijyen malzemelerinden oluşan ayni yardımları ve nakdi destekleri saha uzmanları ile kapılarına kadar ulaştırıyor.

Devletimizin hastalığın yayılmaması amacıyla yaptığı çağrıya uyarak evlerinden çıkamayan büyüklerimizin ve kronik rahatsızlığı olan hastalarımızın gıda ve hijyen gibi temel ihtiyaçlarını karşılamak için saha uzmanları ve gönüllüleriyle birlikte market alışverişlerini yapıyor.

Yardımların koordinasyonu kaymakamlıklar, belediyeler ve diğer sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte koordineli olarak yürütülüyor.

Hüdayi Vakfı resmi sitesinde yapılan açıklamanın sonunda "Elimizdeki imkânlarla mağdurların yanındayız. Allah (c.c) ülkemizi ve dünyamızı bu salgından en kısa zamanda kurtarsın. Hastalarımızın ve sağlık çalışanlarımızın da yardımcısı olsun." mesajıylada temennide bulunarak hizmetlerinin devam edeceğini dile getiriyor.

 

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle