GÜNDE 10 BİN ÇOCUK YETİM KALIYOR

Savaş, hastalık ve yoksulluk gibi başlıca nedenlerden dolayı dünya yetimlerine her gün ortalama 10 bin çocuk ekleniyor. Yetimleri kıskaca alan misyonerler ise küçük yaşta sahiplendikleri yetimleri Hıristiyanlaştırıyor. Misyoner yetimhanelerin yüzde 70’ini Müslüman aile çocukları oluşturuyor.

İHH İnsani Yardım Vakfı, "Tarihi, Süreç İçerisinde Misyonerlik ve Misyonerlerin Yetim Faaliyetleri" başlıklı bir rapor yayınladı. Dünyadaki yetimlerin sayısı, misyonerlerin özellikle Müslüman yetimlere yönelik yürüttüğü faaliyetler ve bu faaliyetlerinin çalışma alanlarını gösteren rapor çarpıcı sonuçlar ortaya çıkardı.

2,5 MİLYON YETİM SATILIYOR

Rapora göre dünyada savaş, hastalık, yoksulluk gibi nedenlerden dolayı yaklaşık 400 milyon yetim bulunuyor. UNICEF raporlarında 200 milyon yetim bilgisi yer alsa da bu raporlara Çin, Myanmar, Afganistan gibi 52 ülke dahil edilmemiş. 6. yılına giren Suriye savaşı nedeniyle 800 bin çocuk daha bu yetimlerin arasına eklendi. Rapora göre ayrıca dünya yetimlerine her gün 10 bin çocuk daha ekleniyor ve senede 2 buçuk milyon yetim kaçırılarak satılıyor.

ÇOCUKLARIN YÜZDE 70'İ MÜSLÜMAN

İnsanları Hıristiyanlaştırma amacıyla çalışan misyonerler özellikle Afrika, Güneydoğu Asya, Orta Asya ve Balkanlar gibi fakirliğin, cahilliğin ve özellikle komünist rejimler nedeniyle insanların dinlerinden uzak tutuldukları coğrafyaları hedef alıyor. Misyoner kuruluşların bazılarının gizli, bazılarının da açıktan çalışması nedeniyle net bir rakam verilemeyen raporda, misyonerlerin on milyonlarca yetimle ilgilendikleri belirtiliyor. Sadece ABD merkezli Save The Children kurumunun 120'yi aşkın ülkede 166 milyonu aşkın çocukla ilgilendiği ve S.O.S yetim köyleri başta olmak üzere misyoner yetimhanelerdeki çocukların yüzde 70'inin Müslüman ailelerde doğdukları ama dinlerini değiştirdikleri ifade ediliyor.

Kaynak: İHH, Yeni Şafak

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle