ERKAM RADYO’DA BÜYÜK AZİM ÖRNEĞİ

Erkam Radyo’nun sevilen yarışma programı Damladan Deryaya bu hafta çok özel ve azimli yarışmacılar ağırladı.

Ankara’da ikamet eden görme engelli Rami Turgut ve Bayram Turgut kardeşler işlerinden izin alarak, görme engellerini de hiçe sayarak örnek bir azimle sadece programa katılmak ve programcılarla tanışmak gayesiyle İstanbul’a  gelerek  Erkam Radyo’yu ziyaret ettiler.

Damladan Deryaya yarışma programı ile yaklaşık 6 ay önce tanıştıklarını söyleyen Turgut kardeşler;  ‘Görme engelliler için radyo en yakın arkadaştır,  biz Damladan Deryaya yarışma programını kendimize çok yakın bir arkadaş olarak görüyoruz ve her hafta heyecanla dinlediğimiz programın heyecanına biz de ortak olmak, yarışmanın sunucuları Rasih Turan ve Doğuhan Akın ile tanışmak istedik.’ dediler.

erkam_radyo_gorme_engelliler

Rasih Turan’ın yemek muhabbetlerinde hep kendinden geçtiğini dolayısıyla onu zihninde hep kilolu bir sunucu olarak tasarladığını söyleyen Rami Turgut, ama Rasih kardeşime sarıldığımda durumun zihnimde tasarladığım gibi olmadığını fark ettim, renkli sunumlarından dolayı iki sunucu da bizim çok yakın arkadaşımız oldu. Bu programda yarışmak kendime olan özgüvenimi artırdı. Hem öğreten hem eğlendiren bu programda emeği geçen herkese teşekkür ederim, dedi.

erkam_radyo_gorme_engelliler2Damladan Deryaya yarışma programı sunucularından Rasih Turan “Turgut kardeşlerin, görme engellerine rağmen 12 yaşındaki Yusuf’u gören göz kılarak Ankara’dan gelip yarışmamıza katılmaları ve Erkam Radyo ailesiyle tanışma arzuları gerçekten büyük bir azim örneğidir. Her hafta onların hayal dünyalarına konuk olduğumuzu bilmek bizim için oldukça duygusal bir süreç ve büyük bir mutluluk vesilesi” dedi.

Program kaydından sonra yemek ikram edilen Turgut kardeşler günün akşamında Hızlı Tren ‘le Ankara’ya uğurlandı.

Program yayınını 27 Mart Pazar günü 20.00’de Erkam Radyo’da dinleyebilirsiniz.

 

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle