DOĞU AFRİKA'DA KURAKLIK VE AÇLIK

Son birkaç yıldır kuraklık nedeniyle milyonlarca insanın yaşam savaşı verdiği Somali başta olmak Doğu Afrika ülkeleri yardımlarınızı bekliyor.

Doğu Afrika ülkelerinden 10 milyon nüfuslu Somali’de Birleşmiş Milletlerin açıklamasına göre 6,2 milyon kişinin hayatını tehdit eden büyük bir insani kriz yaşanıyor. 2011 yılında yaşanan ölümcül kuraklık sonrasında Somali’de 250 bin insan hayatını kaybetmiş, Kenya ve Etiyopya gibi ülkelere kitlesel göçler yaşanmıştı. Henüz 2011 krizinin yaraları tam manasıyla sarılamamışken maalesef bölge yeni bir açlık ve susuzluk felaketinin eşiğinde. Uzun süre yağmurun yağmadığı, nehirlerin kuruduğu ülkede kitlesel ölümlerin yaşanması söz konusu. Kuraklık nedeniyle 3 milyon insanın köylerden şehir merkezlerine iç göçe mecbur kaldığı Somali’de yaklaşık 100 bin çocuk açlık sınırının altında yaşıyor. Kuraklığa bağlı olarak ülkede; suya, gıda maddelerine ve susuzluktan kaynaklı kolera nedeniyle de ilaca acil ihtiyaç vardır.

Kuraklığa bağlı gıda yetersizliği nedeniyle hemen her gün onlarca çocuğun hayata gözlerini yumduğu Doğu Afrika ülkelerine yapacağınız yardımlar ile ihtiyaç sahipleri, yetimler, fakirler ve öğrencilerin yüzünü güldürebilirsiniz.

Son 6 yılın en büyük kuraklık felaketinin yaşandığı, hemen hemen her gün onlarca insanın ölüm haberlerinin geldiği bu bölgeye yönelik yardımlar için sizler de Hüdayi Vakfı vasıtası ile dilediğiniz miktarda bağışta bulunarak Afrika’daki mazlum kardeşlerimize yardımda bulunabilirsiniz.

HÜDAYİ VAKFI’NA NASIL BAĞIŞ YAPABİLİRSİNİZ?

  • Hüdayi Vakfı’nın Albaraka Türk, Kuveyt Türk banka hesaplarında oluşturduğu “KURAKLIK – DOĞU AFRİKA” bağış kalemi seçilerek havale veya eft ile ayrıca bu banka şubelerinden bağış tahsilât sistemi üzerinden…
  • Hüdayi Vakfı’nın internet sitesi üzerinden online bağış sekmesinden kredi kartıyla…
  • AFRIKA yazıp 4832’ye sms göndererek 5 TL bağış yapılabilir.

Hüdayi Vakfı Online Bağış Sistemi için Tıklayınız.

[gallery columns="4" link="file" ids="93738,93739,93740,93741,93743,93744,93745,94052"]

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle