"DİYANET ÇOCUK TAKVİMİ" ÇIKTI!

Ufuk Eğitim ve Danışmanlık tarafından 2016 yılı için çocuklara özel hazırlanan "Diyanet Çocuk Takvimi" çıktı!

Çocukların ahlaki ve sosyal gelişimini destekleyecek ayet-i kerimeler, hadisler, atasözleri ve vecizeler yer alıyor. Takvimde ayrıca "Ayraç", "Peygamberin Arkadaşları", "Acayip mi Acayip", "Ne diyelim", "Bir Bundan Bir Şundan", "Hayvanlar Ülkesi", "Der Kenar" başlıkları altında bölümlere yer veriliyor.diyanet_cocuk_takvimi

Ayraç adı altında haftada bir güne denk gelecek şekilde Diyanet İşleri Başkanlığı'nın çocuklara özel yayınlarından biri tanıtılıyor. Bu yayınlar arasında, "Evimde Saklı Bilim", "Dini Değerler Serisi", "Ela ile Efe Umreye gidiyor", "Dedem Eve Dönüyor", "Masal Kitabım" gibi eserler bulunuyor.

"Peygamberin Arkadaşları" bölümünde Hazreti Ömer'in oğlu Abdullah, Ebu Talib'in oğlu Ali, Zeyd Bin Harise'nin oğlu Üsame gibi Hazreti Muhammed ile vakit geçirmiş çocukların ona ilişkin anıları kendi ağızlarından anlatılıyor.

Derkenar bölümünde ise Necip Fazıl Kısakürek'in "Devler gibi eserler bırakmak için karıncalar gibi çalışmak lazım" sözü gibi anlamlı sözlerin yanı sıra çocuklara özel dualar yer buluyor.

Piyasa fiyatı 5 lira olan takvime, il ve ilçe müftülükleri ile camilerden ulaşılabiliyor.

cocuk_takvimi

cocuk_takvimi1

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle