DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI'NDAN ÇOCUK VE CAMİ PROJESİ

Diyanet İşleri Başkanlığı “Camide Çocuk Sesi, Vatanımın Neşesi” anlayışıyla camileri çocuklarla buluşturmaya devam ediyor. Ankara genelinde eğitim gören 4-6 yaş gurubu 800 çocuk, Ahmet Hamdi Akseki Camii’nde Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ile bir araya gelecek.

Türkiye genelinde 81 il ve bütün ilçelerinde, ihtiyaç duyulan her noktada eğitim faaliyetlerine devam eden Diyanet İşleri Başkanlığı 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarında, çocukların yaş seviyelerine uygun olarak Kur’an-ı Kerim eğitimi başta olmak üzere temel dini bilgiler ile milli ve manevi değerler eğitimi veriliyor.

Bu eğitimler kapsamında, çocuklara camiyi sevdirmek ve onlara cami ve namaz alışkanlığı kazandırmak amacıyla Ankara genelinde 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarında eğitim gören öğrenciler, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ve eşi Seher Erbaş’ın himayesinde 15 Ocak 2019 tarihinde, Diyanet İşleri Başkanlığı yerleşkesinde bulunan Ahmet Hamdi Akseki Camii’nde bir araya gelecek.

Saat 10.30’da başlayacak programda minikler Kur’an-ı Kerim ve mealini okuyacak, öğrendiklerini sergileyecek, ilahi ve şiir dinletisi sunacak.

Ahmet Hamdi Akseki Camii’nde gerçekleşecek olan ve 800 çocuğun katılması planlanan program dualarla tamamlanacak.

Kaynak: Diyanet Haber

3-6 YAŞ ARASINDAKİ ÇOCUKLARDA DİNİ EĞİTİM

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle