"DAĞISTAN ASLANI" KİTABI OKUYUCULARI BEKLİYOR!

Tarık Mümtaz Göztepe'nin "Dağıstan Aslanı İmam Şamil" kitabı Sebil Yayınları'ndan çıktı.

Bazı romanlar vardır ki, her vakit okunmalıdır. İşte başta bugünkü genç neslimiz olmak üzere, gevşeyen vidalarımızı sıkılamak için hepimizin okuması gereken romanlardan birisi, “Dağıstan Aslanı İmam Şamil” in romandır.

Sebil Yayınları’na ait romanın yazarı Tarık Mümtaz Göztepe.

Romanın okunmasından kastımız, okuyup kahramanın kahramanlıklarıyla övünmek veya kendimize bir güç vehmet değildir elbet. Okunmasından kastımız, Şeyh Şamil’in veya İmam Şamil’in nezdinde;“inanmanın ve iman etmenin inceliklerini öğrenmek, benimsemek ve benimsemekten öte o büyük aşkı hayatımıza dâhil edebilmektir.”

Roman okumak denilince akla gelen kitaplar çeşitli dünya klasikleri ve Rus yazarlarıdır. Aşağılık kompleksinden kurtulamayan memleketlerde hep böyle olagelmiştir.

Hâlbuki aynı Rusya’da öyle bir kahraman vardır ki, Rus yazarlarının hayal güçleri, onun inanmışlığı ve kahramanlığı yanında donup kalmıştır. Kısacası Şeyh Şamil’in kutlu mücadelesi, milli ve manevi duygularımızın kavileşmesi için okunması gereken bir eserdir. 

Yazar: Tarık Mümtaz Göztepe,

Yayınevi: Sebil Yayınları

Baskı Yılı: 2013, 440 sayfa

Sebil Yayınları: 0216 553 51 51

www.sebilyayinevi.com

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

  • Kitabın siparişini verdim. daha önce "Moskof Mezarlığı nı okumuştum. Küçüklüğümden beri Çeçenlere ve Şeyh Şamil'e ayrı bir ilgi ve muhabbetim var...

Yorum Ekle