BUGÜN MEVLİD KANDİLİ

Hazret-i Muhammed’in (s.a.v.) dünyaya teşrifi dolayısıyla Rebiülevvel ayının 12’nci günü olan Mevlid Kandili, dualarla idrak edilecek.

Peygamber Efendimiz, 571 yılı 12 Rebiülevvel Pazartesi sabahında tan yeri ağarırken zuhûr âlemine tenezzül ederek Hazret-i Abdullâh ve Âmine’nin izdivac kucağında dünyâmızı şereflendirdi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğünce Mevlid Kandili dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

MEVLİD KANDİLİ PROGRAMLARI

İstanbul’da Eyüp Sultan ve Fatih, Konya’da Kapu, Isparta’da Ulu ve Elazığ’da Yeni Mahalle camilerindeki özel programda, Kuran-ı Kerim, Mevlid-i Şerif ve dua okutulacak.

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI

Diyanet İşleri Başkanlığınca düzenlenen Mevlid Kandili’ni de içerisine alan Mevlid-i Nebi Haftası açılış programı Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde bugün saat 16.30’da başlayacak.

Programda, Kuran-ı Kerim tilaveti yapılacak, sala ve mevlid-i şeriften bahirler okunacak, dua edilecek. Ayrıca programda Mevlid-i Nebi Haftasının teması olan “Peygamberimiz ve Aile” konulu sinevizyon gösterimi de yapılacak.

MEVLİD KANDİLİNDE YAPILACAK DUÂ VE İBADETLER

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle