Bitkisel Zayıflama Yöntemleri

Eğer kiloluysanız ve fazla kilolarınızdan rahatsız oluyorsanız sizlerde zayıflamak için yöntemler arıyorsunuz demektir. Zayıflamak için birçok yöntem araştırmış veya denemiş olabilirsiniz. Önemli olan birçok yöntem denemek değil, yöntemleri doğru ve sağlıklı bir şekilde düzenli olarak yapmaktır.

Zayıflamak için şüphesiz ki düzenli bir spora ve diyete ihtiyacınız vardır. Sporunuzu düzenli olarak yapmalı ve kendinize zayıflayabileceğiniz şekilde hazırlanmış bir diyet seçebilirsiniz. Bunun yanında zayıflamanız için önemli yer tutan bitkisel zayıflama yöntemleri işinize çok yarayacaktır.

Zayıflamak için kararlı bir yapıya sahip olmalı ve karşınıza çıkan zorluklara karşı dirençli olmalı hiçbir zaman pes etmemelisiniz. Bitkisel zayıflama yöntemleri bu süreçte size çok yardımcı olacaktır. Sizler için zayıflamanıza yardımcı olacak bitkileri söyleyeceğim, artık hayatınızdan zararlı içecekleri çıkarıp zayıflamanız için gerekli olan çayları içebilirsiniz.

BİTKİSEL ZAYIFLAMA YÖNTEMLERİ İLE YAĞLARINIZDAN KURTULUN

Unutmayın ki her ilaçta olduğu gibi bitki çaylarında da dozaj çok önemlidir. Tavsiye edilenden fazla içildiğinde vücudunuzda olumsuz etki olabileceğinden aşırı tüketmekten kaçınmalısınız. Bitkisel zayıflama yöntemleri arasında çok önemli bir yer tutan ve etkili olan Atkuyruğu bitkisi idrar sökücü özelliği ile bilinmektedir.

Vücuttaki yağ dokularının.. erimesini sağlayan bu bitki zayıflamanız için büyük rol oynamaktadır. Yaraların iyileşmesi içinde yararlı olan bitkiyi ince kıyılmış bir şekilde bir tatlı kaşığı kadar bir su bardağı içerisindeki kaynamış suya koyup 15-20 dakika bekledikten sonra süzülerek aç karnına içilebilir.

Günde 3-4 bardaktan fazlası böbreklere zarar vereceğinden çok tüketilmemelidir. Bitkisel zayıflama yöntemleri metabolizmanızın hızlanmasını ve zayıflamanızı sağlamaktadır. Bunlardan bir tanesi de gün içerisinde tükettiğimiz maydanozdur. Maydanozu direk yiyebilir veya çayını içebilirsiniz. Vücudun su toplamasını önler ve vücuttaki ödemin atılmasını sağlayarak şişlikleri azaltır.

2 yemek kaşığı limon suyu ile 16 adet maydanoz sapını yarım bardak suya katı robotla çekin ve 15 gün boyunca her sabah yarım bardak tüketin. Sonrasında bir hafta ara verip 15 gün boyunca işlemi tekrarlayın. Çayı içme süresini 15 günden uzun tutmamalısınız.

Bitkisel zayıflama yöntemleri genellikle bitkilerin kaynatılması veya çeşitli şekillerle oluşturulan çaylardır. Sonucunda çok olumlu etkilerini görebileceğiniz bitki çayları tüketilme sürelerine dikkat edildiği takdirde tamamen zayıflamanız için etkisini gösteriri ve zararı dokunmaz. Zayıflamanızı sağlayacak diğer bir bitkisel zayıflama yöntemleri ise sinameki, nane ve rezenenin bir arada kullanılmasıyla oluşan çaydır. Sinemaki tek başına da çay halinde tüketilebilir ancak bir süre sonra bağırsaklarda yan etki göstereceğinden bu şekilde kullanılması uygundur. 2 tatlı kaşığı kıyılmış sinameki otunu kaynar su içerisinde 5 dakika kaynatıp akşamları 1 bardak içerek tüketebilirsiniz.

BİTKİSEL ZAYIFLAMA YÖNTEMLERİNİN DİĞER FAYDALARI

Zayıflamak için metabolizmanızın hızlanması, bağırsaklarınızda varsa kabızlığın giderilmesi veya hazımsızlık sorunlarının giderilmesi gereklidir. Bunların giderilmesini sağlayan en önemli etkenlerde bitkisel zayıflama yöntemleri içerisinde kullanılan bitkilerdir. Sindirim sorunlarının giderilmesi için kullanılan kekik aynı zamanda metabolizmanın hızlanmasını da sağlamaktadır.

Taze kekik tercih edilecek ise su bardağı içerisine 1 çay kaşığı, kurutulmuş kullanacaksanız yarım çay kaşığı tercih etmelisiniz. Su bardağına koyduğunuz kekik üzerine kaynatılmış suyu döküp 10-15 dakika bekledikten sonra tüketebilirsiniz. Bitkisel zayıflama yöntemleri zayıflamanıza yardımcı olabileceği gibi vücudunuzdaki diğer hastalıklar içinde tercih edilebilir.

Örneğin biberiye sindiriminizi düzenlediği gibi kan dolaşımınızın hızlanmasını sağlamaktadır. İyi bir canlandırıcı olan biberiye zayıflamanın yanında cildinizin sıkılaşmasını sağlayacaktır. Biberiyeyi bir büyük fincan içerisine 2 çay kaşığı atıp kaynama derecesindeki suyu içerisine döküp 10 dakika bekledikten sonra tüketebilirsiniz. Tatlandırmak için tarçın ve limon kullanabileceğiniz biberiye çayı yemeklerden sonra bir bardak tüketilmelidir.

Kaynak: zayiflamayontemlerim.org

İslam ve İhsan

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle

İslam ve İhsan

İslam, Hz. Adem’den Peygamber Efendimize (s.a.v) gönderilen tüm dinlerin ortak adıdır. Bu gerçeği ifâde için Kur’ân-ı Kerîm’de: “Allâh katında dîn İslâm’dır …” (Âl-i İmrân, 19) buyurulmaktadır. Bu hakîkat, bir başka âyet-i kerîmede şöyle buyurulur: “Kim İslâm’dan başka bir dîn ararsa bilsin ki, ondan (böyle bir dîn) aslâ kabul edilmeyecek ve o âhırette de zarar edenlerden olacaktır.” (Âl-i İmrân, 85)

...

Peygamber Efendimiz (s.a.v) Cibril hadisinde “İslam Nedir?” sorusuna “–İslâm, Allah’tan başka ilâh olmadığına ve Muhammed’in Allah’ın Rasûlü olduğuna şehâdet etmen, namazı dosdoğru kılman, zekâtı vermen, Ramazan orucunu tutman, yoluna güç yetirip imkân bulduğun zaman Kâ’be’yi ziyâret (hac) etmendir” buyurdular.

“İman Nedir?” sorusuna “–Allah’a, meleklerine, kitaplarına, peygamberlerine, âhiret gününe inanmandır. Yine kadere, hayrına ve şerrine îmân etmendir” buyurdular.

İhsan Nedir? Rasûlullah Efendimiz (s.a.v): “–İhsân, Allah’a, onu görüyormuşsun gibi kulluk etmendir. Sen onu görmüyorsan da O seni mutlaka görüyor” buyurdular. (Müslim, Îmân 1, 5. Buhârî, Îmân 37; Tirmizi Îmân 4; Ebû Dâvûd, Sünnet 16)

Kuran-ı Kerim, Peygamber Efendimize (s.a.v) gönderilen ilahi kitapların sonuncusudur. İlahi emirleri barındıran Kuran ve beraberinde Efendimizin (s.a.v) sünneti tüm Müslümanlar için yol gösterici rehberdir.

Tüm insanlığa rahmet olarak gönderilen örnek şahsiyet Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v) 23 senelik nebevi hayatında bizlere Kuran ve Sünneti miras olarak bırakmıştır. Nitekim hadis-i şerifte buyrulur: “Size iki şey bırakıyorum, onlara sımsıkı sarıldığınız sürece yolunuzu asla şaşırmazsınız. Bunlar; Allah’ın kitabı ve Peygamberinin sünnetidir.” (Muvatta’, Kader, 3.)

Tasavvuf; Cenâb-ı Hakkʼı kalben tanıyabilme sanatıdır. Tasavvuf; “îmân”ı “ihsân” gibi muhteşem ve muazzam bir ufka taşımanın diğer adıdır. Tasavvuf’i yola girmekten gaye istikamet üzere yaşayabilmektir. İstikâmet ise, Kitap ve Sünnet’e sımsıkı sarılmak, ilâhî ve nebevî tâlimatları kalbî derinlikle idrâk edip onları hayatın her safhasında vecd içinde yaşayabilmektir.

Dua, Allah Teâlâ ile irtibatta bulunmak; O’na gönülden yönelmek, meramını vâsıta kullanmadan arz etmek demektir. Hadisi şerifte "Bir şey istediğin vakit Allah'tan iste! Yardım dilediğin vakit Allah'tan dile!" buyrulmuştur. (Ahmed b. Hanbel, Müsned, 1/307)

Zikir, bütün tasavvufi terbiye yollarında nebevi bir üsul ve emanet olarak devam edegelmiştir. “…Bilesiniz ki kalpler ancak Allâh’ı zikretmekle huzur bulur.” (er-Ra‘d, 28) Zikir, açık veya gizli şekillerde, belirli adetlerde, farklı tertiplerde yapılan önemli bir esastır. Zikir, hatırlamaktır. Allah'ı hatırlamak farklı şekillerde olabilir. Kur'an okumak, dua etmek, istiğfar etmek, tefekkür etmek, "elhamdülillah" demek, şükretmek zikirdir.

İlim ve hâl kelimelerinden oluşmuş bir isim tamlaması olan ilmihal (ilm-i hâl) sözlükte "durum bilgisi" demektir. Bütün müslümanların dinî bilgi ve uygulama bakımından ihtiyaç duyduğu, bir bakıma müslüman olmanın ve müslümanlığın icaplarını yerine getirmenin ön şartı durumundaki fıkhi temel bilgiler ilmihal diye anılmıştır.

İslam ve İhsan web sitesinde İslam, İman, İbadet, Kuranımız, Peygamberimiz, Tasavvuf, Dualar ve Zikirler, İlmihal, Fıkıh, Hadis ve vb. konularda  güvenilir kaynaklardan bilgiye ulaşabilirsiniz.