Abdülmetin Balkanlıoğlu Hoca Vefat Etti

Sohbetleriyle yüz binlerce insanı İslam'a ısındıran Abdülmetin Balkanlıoğlu Hocaefendi geçirdiği kalp krizi sonrası vefat etti.

Bugün geçirdiği kalp krizi sonrası Çapa Hastanesi'ne kaldırılan Abdulmetin Balkanlıoğlu Hocaefendi, yapılan tüm müdahelelere rağmen kurtarılamayarak Hakk'ın rahmetine kavuştu. Cenazesi 21 Haziran Perşembe günü Fatih Camii'nde ikindi namazına mütakip kılınacak.

İsmailağa Cemaati'nin önde gelen hocalarından olan Abdülmetin Balkanlıoğlu'nun Hakk'a yürümesi üzerine İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfı açıklama yayınladı:

"Mürşidimiz Mahmud Efendi (Kuddise Sirruhû) Hazretlerinin ilim, irşâd, davet ve tebliğ alanında büyük bir davaya dönüşen usûlünün, gerek yurt içinde gerekse de yurt dışında insanlıkla buluşması konusunda büyük hizmetlerde bulunmuş olan, câmiamızın kıymetli hocalarından Abdülmetin Balkanlıoğlu Hoca Efendi, geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etmiştir.

Ümmet-i Muhammed’in dertleri ve sıkıntılarıyla hemhâl olan, kendine has unutulmaz üslûbu ile halkımızın gönlünde taht kuran ve hayatını Ehl-i Sünnet itikadının yayılması ve Sünnet-i Seniyye’nin tatbiki konusunda hizmete vakfeden muhterem hocamıza Mevlâ Te‘âlâ’dan rahmet, ailesi, yakınları, akrabaları ve ihvânımız başta olmak üzere bütün sevenlerine sabr-ı cemîl niyâz ediyoruz."

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

  • Allah(c.c.) rahmet eylesin.

Yorum Ekle