15 TATİL NASIL DEĞERLENDİRİLMELİ?

19 Ocak cuma günü itibariyle okullar 15 tatil arasına girdi. Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde okuyan yaklaşık 18 milyon öğrencinin tatile çıktığı 15 tatilde, öğrencilere özel 15 tatil etkinliği hazırladık.

15 tatilde yapabileceğiniz etkinlikleri İslam'ı öğrenerek, kitap okuyarak, sosyal faaliyetlere katılarak, akrabalarınızı ziyaret ederek geçirebilir bu faaliyetlerinize kendi imkanlarınız dahilinde farklı güzel etkinlikler de ekleyebilirsiniz. Bizim sizler için seçtiğimiz 15 tatil etkinlikleri şöyle:

KUR'ÂN-I KERİM OKUMAYI ÖĞRENEBİLİRSİN

15 tatil Kur'an öğrenmek için kaçırılmayacak fırsat! Yaz tatilinde Kur'an okumayı öğenemediysen ya da Kur'an'ı yeni okumaya başlayıp bıraktıysan, 3 günde Kur'an'ı öğrenmen mümkün. Daha önce hazırladığımız aşağıdaki haberi tıklayarak videoları izleyerek Kur'an'ı öğrenebilirsiniz.

3 GÜNDE KUR’ÂN ÖĞRETEN PROGRAM İÇİN TIKLAYINIZ

GÜNLÜK HAYATTA YAPABİLECEĞİNİZ SÜNNETLERİ ÖĞRENİN

Peygamber Efendimiz'in hayatı (s.a.v.) her Müslüman için örnek alınması gereken güzelliklerle dolu. Haberimizi tıklayarak günlük hayatta uygulayabileceğiniz pratik 104 sünneti okuyup, öğrenebilirsiniz. Arkadaşlarınızla bunu paylaşıp, aranızda tatlı bir yarış bile yapabilirsiniz.:)

GÜNLÜK HAYATTA YAPILACAK SÜNNETLERİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

AKRABALARINI ZİYARET EDEBİLİRSİN

Okul dersleri seni yordu, artık dinleniyorsun. Şimdi daha aktif dinlenmek için seni yerinden kalkmaya davet ediyoruz. Uzun zamandır görmediğin, aramadığın, halini hatırını sormadığın akrabalarını gidebiliyorsan ev ziyareti yaparak gidip gör; gidemiyorsan telefon açıp nasıl olduklarını sor. Emin ol buna çok sevinecekler. Hem bununla İslam'ın emrettiği sılahi rahimi yapmış olacaksın. Konuyla ilgili şöyle bir haberimiz var. Vaktin varsa okuyup daha fazla bilgi alabilirsin.

AKRABA HAKKI İLE İLGİLİ AYET VE HADİSLER İÇİN TIKLAYINIZ

KİTAP OKUYABİLİRSİNİZ

Tatiller kitap okumak için bize en güzel fırsatları sunuyor. Bu 15 tatilde kendinize hedef koyup 4-5 kitap okuyup zamanınızı dolu dolu geçirebilirsiniz. Okuyacağınız eserler siyer kitapları olabileceği gibi Türk ve dünya klasiklerinden de olabilir. "Başka neler okuyabilirim" diye düşünüyorsanız size biraz daha yardımcı olalım. Aşağıdaki haberimizde okuyabileceğiniz kitap tavsiyelerini bulabilirsiniz.

GENÇLERİN OKUMASI GEREKEN 100 KİTAP

OKUNMASI GEREKEN 10 SİYER KİTABI

OKUNMASI GEREKEN KİTAPLAR

SOSYAL FAALİYETLERE KATILABİLİRSİNİZ

Tatili güzel geçirmenin en iyi yollarından biri de sosyal faaliyetlere katılmak. Bu ister bir gezi olabilir isterseniz çevrenizde düzenlenen sosyal aktivitelerden birine katılmak şeklinde düşünebilirsiniz.

Sosyallik insana can verir, kişiyi geliştirir, güzelleştirir. Bu yüzden tatilde sosyalleşebileceğiniz faaliyetlere katılmayı ihmal etmeyin. Tatili geçirdiğiniz bölgedeki tarihi yerlere gidebilirsiniz. Allah dostlarının, velilerin, hak aşıklarının kabirlerini ziyaret edebilir ruhlarına bir Fatiha, üç İhlas-ı şerif okuyabilirsiniz. Yakın akrabalarınızın kabirlerini de ziyaret etmeyi unutmayın.

Gezin, görün tefekkür edin çevrenizi; yeyip, için ama israf etmeyin. Camilere gidin, namaz kılın; cemaatten amcalarla, dedelerle konuşun, öğüt alın, ellerini öpün. Daha yapabileceğiniz birçok şey olabilir, imkanlarınıza göre bunları araştırın ve yapmak için adım atın. Göreceksiniz tatiliniz daha güzel geçecek. Tatil dönüşü bunları günlüğüne not alıp, kendinize yeni hedefler koyabilirsiniz. Şimdiden tatilinizin güzel geçmesi dileğiyle...

Kaynak: İslamveihsan

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle