ÜNİVERSİTEYE HAZIR MISIN?

Lider Eğitim Kültür ve Sanat Gençlik Kulübü Derneği, ilköğretim ve lise çağındaki gençlerin okul dışındaki vakitlerini değerlendirmeleri amacıyla sosyal, kültürel ve ahlakî gelişimlerine katkı sağlayacak programlar yapıyor. İstanbul Anadolu yakasındaki gençlik merkezlerinde ortaokul ve lise öğrencilerine hem eğitimler veriliyor hem de sosyal aktivitelerle kendilerini geliştirmelerine imkân sunuluyor.

Lider Eğitim Derneği’nin son olarak hazırladığı proje ise üniversiteye hazırlanacak öğrencilere yönelik. Üniversiteye hazırlanacak lise 4. sınıf ve liseden yeni mezun öğrencilerin katılabileceği “Biz Geleceğiz: Üniversiteye Hazırlık Projesi”nin ön kayıtları başladı.

Lider Eğitim Kültür ve Sanat Gençlik Kulübü Derneği bünyesinde üniversiteye gidecek öğrencilere yönelik3 hazırlanan “Biz Geleceğiz: Üniversiteye Hazırlık Projesi”nin ön kayıtların başladığı ve yapılacak mülakatların sonrasında programa katılacak öğrencilerin belirleneceği bildirildi.

“Biz Geleceğiz: Üniversiteye Hazırlık Projesi”ne katılım şartları arasında; gerçekleştirilecek denem sınavında başarılı olmak, okul puanı ve mülakat komisyonunun değerlendirmesi bulunuyor. Okul puanı ve mülakatla seçilecek öğrenciler bu programa katılmaya hak kazanabilecek. Programa katılacak öğrencilere üniversiteye yönelik eğitimlerin yanı sıra sosyal ve kültürel birçok faaliyete katılma imkânı sunulacak.

ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK PROGRAMINDA NELER VAR?

Üniversiteye hazırlanan öğrencilerin bir yıl devam edeceği programın içeriğinde ise:

Kuran-ı Kerim, Matematik, Türkçe, Coğrafya, Geometri, Tarih, Klasik İslam sanatları (Ney, Hüsn-ü hat)  derslerinin yanı sıra ayrıca ek dersler ve etütler yer alacak.

Lider Eğitim Derneği yetkilileri, üniversiteye hazırlık projesinin yalnızca sınava hazırlık amaçlı olmadığı, sosyal ve kültürel açıdan da öğrencilerin gelişiminin hedeflendiğini ifade ediyorlar.

Ayrıca bu programlara devam edecek öğrencilere; İstanbul, Bursa, Çanakkale, Afyon vb. tarihi yöreleri kapsayan gezilere katılma imkanının yanı sıra, muhtelif kanaat önderlerini ve fikir adamlarını ziyaret edebilme fırsatı sunulacağını belirttiler.

1

MÜLAKAT TARİHLERİ

Projeye katılacak öğrencilerin mülakat tarihleri İstanbul’dan katılacak öğrenciler için 07-12 Haziran 2014 tarihleri arasında; Anadolu’dan katılacak öğrenciler içinse 12-18 Haziran 2014 tarihleri arasında Özel Ihlamurkuyu  Erkek Öğrenci Yurdu’nda mülakat yapılacağı belirtildi.

Üniversiteye hazırlık projesine katılmak isteyen öğrencilerin ön kayıt yapma şartı bulunuyor.

Ön Kayıt Formu İçin: www.gelecekbiziz.org/kayit.php

Ayrıntılı Bilgi: www.lider.org.tr

4

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle