'ULUSLARARASI KUDÜS SEMPOZYUMU' DÜZENLENİYOR

Alanında uzman akademisyenler tarafından Kudüs'ün dünü, bugünü ve yarının ele alınacağı "Uluslararası Kudüs Sempozyumu" 23-24 Eylül 2017 tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenleniyor.

Ümraniye Belediyesi, Burak Derneği ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi'nin katkılarıyla hazırlanan ve alanında uzman akademisyenlerin Kudüs’ü derinlemesine ele alacakları “Uluslararası Kudüs Sempozyumu: Dünü, Bugünü ve Yarını” konulu sempozyuma ev sahipliği yapıyor.

Osmanlı Devleti’nin Kudüs’ün yönetimini ele almasının 500., İngilizlerin Kudüs’ü işgalinin 100. ve Mescidi Aksa’nın işgalinin 50. yıl dönümünde düzenlenen uluslararası sempozyum, 23-24 Eylül 2017 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştiriliyor.

Son dönemlerde Kudüs’ün konumunun ve şehirde yapılan insan hakları ihlallerinin yeniden tartışılmaya başlanmasının akademik düzeyde değerlendirilmesine yönelik ihtiyaç bağlamında düzenlenen sempozyumla, Kudüs meselesi yeniden kamuoyunun gündemine taşınacak. Yurtiçi ve yurtdışından alanında uzman katılımcıların iştirakleriyle toplam 7 oturum halinde iki gün sürecek etkinlikte, açılış oturumunun akabinde, makamlarınca uygun görüldüğü takdirde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlık Osmanlı Arşivleri’nden çıkartılan arşiv vesikalarından tertip edilen “Osmanlı Arşivlerinde Kudüs” isimli sergiyi açması bekleniyor.

Gerek ülkemizde gerekse yurtdışında Kudüs’e ilişkin araştırmalar yapan akademisyenler ve entelektüellerin birikimlerinin paylaşılmasına katkı sağlayacak olan sempozyuma herkes katılabiliyor.

Sempozyum programına erişmek için lütfen buraya tıklayın.

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle